Wiadomości związane z hasłem "zajęcia dla seniorów"

 • W Gorzowie Wielkopolskim powstała pierwsza kawiarnia tylko dla seniorów

  W Gorzowie Wielkopolskim powstała pierwsza kawiarnia tylko dla seniorów

  W Gorzowie Wielkopolskim powstała pierwsza kawiarnia tylko dla osób po 60. roku życia. „Seniorita Cafe” znajduje się przy ul. Traugutta, w kompleksie budynków, gdzie kiedyś mieściła się restauracja Muszelka. Kawiarnia jest przygotowana na ok. 100 seniorów. Będzie czynna od poniedziałku do piątku od 9.00 do 20.00.
 • Arteterapia dla seniorów

  Arteterapia dla seniorów

  Arteterapia, jako element terapii zajęciowej, ma udowodniony wpływ na utrzymywanie sprawności funkcjonalnej wśród seniorów. Zaleca się ją osobom starszym jako narzędzie spowalniające procesy starzenia, a także osobom chorym jako element wspomagający inne terapie poprawiające funkcje zdrowotne.
 • Zajęcia dla aktywnych seniorów w Elblągu

  Zajęcia dla aktywnych seniorów w Elblągu

  Aktywni seniorzy długo cieszą się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. A najlepszą na to receptą jest odpowiednia dawka ruchu! Do osób starszych, które mieszkają w Elblągu, skierowany jest projekt „Ruch na wagę złota”.
 • Lublin wprowadził Kartę Seniora

  Lublin wprowadził Kartę Seniora

  Lubelska Karta Seniora ma umożliwić osobom starszym, mieszkającym na terenie miasta, rozwijanie swoich pasji i ułatwić aktywne spędzanie. Jej wydawanie właśnie się rozpoczęło.
 • Projekt Fifty:Fifty, czyli komputer dla seniora

  Projekt Fifty:Fifty, czyli komputer dla seniora

  Osoby starsze coraz chętniej używają komputera i sprawniej poruszają się po sieci. Jednak to za mało – wiele milionów seniorów nadal nie korzysta z nowoczesnych technologii. Z problemem tym ma sobie poradzić projekt Fifty:Fifity, działający na zasadzie franczyzy społecznej.
 • Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taniec to zdrowie? Będą mogli przekonać się aktywni seniorzy z Sopotu. Już w połowie września w mieście ruszają taneczne spotkania dla osób po 50.
 • Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Na naukę i rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno. Tym razem aktywni seniorzy z terenu Lubelszczyzny mogą odkryć w sobie zamiłowanie do poznawania historii. Pomogą im w tym warsztaty archeologiczne, które już niedługo rozpoczną się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów dają osobom starszym możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Teraz mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli już 50 lat, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym projekcie Komputer sz@nsą dla osób +50 .
 • Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Życie na emeryturze można wykorzystać na rozwijanie pasji i szukanie nowych zainteresowań. Seniorzy w Krakowie mogą na przykład wypróbować ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora, która na grudzień i styczeń przygotowała cykl spotkań z kulturą.
 • Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Na rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno! Mogą się o tym przekonać aktywni seniorzy z Białegostoku, którzy w listopadzie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach twórczego pisania.
 • Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Jesienią seniorzy z Małopolski mają szansę rozwijać zainteresowania i pasje. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Nowohucka Akademia Seniora. Zapisy właśnie się rozpoczęły!
 • Warsztaty dla seniorów

  Warsztaty dla seniorów "Seniorem być!"

  O tym, że życie na emeryturze jest ciekawe mogą przekonać się uczestnicy warsztatów dla seniorów "Seniorem być!". Na zajęciach, organizowanych przez warszawską Galerię Kordegarda i Fundację Nizio, do tej pory można było poznać technikę sitodruku i założyć profil na Facebooku. Co jeszcze czeka warszawskich seniorów?
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się! Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera dla seniorów, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat.
 • Internet dla seniorów

  Internet dla seniorów

  Badania Koalicji "Dojrz@łość w sieci" przeprowadzone na osobach w wieku od 50+ wykazały, że Internet znacznie poprawia i zmienia jakość życia. Internet dla seniorów to źródło użytecznych informacji oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku

  Uniwersytety Trzeciego Wieku

  Starzenie społeczeństwa staje się faktem - maleje przyrost naturalny i przybywa ludzi w wieku poprodukcyjnym. Jednak wiele badań wskazuje, że starość nie oznacza tylko wieku biologicznego, ale również zmiany zachodzące w naszej psychice. Dlatego tak ważne jest by stale aktualizować wiedzę oraz uczestniczyć w procesach zachodzących w świecie. By jak najbardziej zaktywizować seniorów, należy zachęcać ich do udziału w Uniwersytetach Trzeciego Wieku.