Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!
galeria zdjęć (4) Drukuj Skomentuj

Pierwsza edycja targów REHexpo zgromadziła w Expo Silesia prawie 70 wystawców, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych, jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii w naszym kraju.

 

W trakcie REHexpo nie zabrakło licznych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz spotkań branżowych. Między innymi odbyła się, doskonała pod względem merytorycznym Konferencja 15 lat osteopatii w Polsce: „Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych”. Zgromadziła ona wybitne grono branżowych autorytetów z Polski, Francji, Belgii i Portugali oraz liczne grono praktyków osteopatii.

 

Podczas warsztatów i prezentacji interaktywnych Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządów Ruchu poruszone zostały tematy gorsetowania, projektowania wkładek, czy użycia druku 3D w protetyce. Natomiast Centrum Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej przedstawiło swój program dotyczący inżynierii rehabilitacyjnej. Z kolei Uniwersytet Śląski Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach zaprezentował na swoim stoisku prototyp gry rehabilitacyjnej z wykorzystaniem środowiska wirtualnego lub rozszerzonego.

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z treningu funkcjonalnego dotyczące metody Vitality Flossing oraz treningu EMS, organizowane przez Akademię WSB. Równie ciekawe okazały się warsztaty pt.: „Podstawy rehabilitacji osób w śpiączce i z ograniczoną percepcją - według koncepcji stymulacji bazalnej”, poprowadzone przez Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji.

 

Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska zorganizowało interesujący panel wykładowo-warsztatowy: „Fizjoterapia: wczoraj, dziś, jutro - wyzwania i zadania”. Natomiast na stoisku Krajowej Izby Fizjoterapeutów podczas dwóch dni targowych można było uzyskać wszelkie informacje na temat obowiązków wynikających z zapisów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

 

 

Wykłady w panelu „Uzdrowisko - miejsce spotkania medycyny fizykalnej i balneologii z rehabilitacją” przeprowadzone były przez wybitnych specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą i poinformowali zgromadzonych o działaniach, jakie podejmują w swoich uzdrowiskach. Nie zabrakło również wykładów poruszających tematykę dotykającą różnych specjalizacji i gałęzi fizjoterapii, które zorganizowało Polskie Towarzystwo Rehabilitacji oraz Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii.

 

Wiele firm obecnych na targach miało możliwość zaprezentować swoje rozwiązania w ramach indywidualnych wystąpień. Słuchacze zapoznali się m. in. z osiągnięciami firm: Wavebalance Polska, Moovie Polska, Vigo- Ortho Polska, CryoSpace oraz Biophysio Medical Wellness.

 

 

Niezwykle ważne dla zwiedzających pierwszą edycje targów REHexpo było to, że każdy kto odwiedził targi miał możliwość skorzystać z bezpłatnych badań podczas akcji „Stop Niepełnosprawności z Powodu Cukrzycy”, nad którymi pieczę sprawowało Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Natomiast firma KOORDYNACJA Mariusz Strzecha zapraszała na nieodpłatne badania komputerowej diagnostyki stóp i postawy ciała, z których skorzystało kilkadziesiąt osób.

 

Firmy biorące udział w targach miały możliwość zgłoszenia prezentowanych na stoiskach produktów i usług do konkursu o złoty Medal Expo Silesia. Komisja Konkursowa Złotym Medalem uhonorowała firmę Przemysłowy Instytut Motoryzacji za Innowacyjny Napęd Aktywnego Wózka Inwalidzkiego „Hulajkula”. Przyznano również 3 wyróżnienia: firmie Moovie Polska s.c. za zestaw klocków rehabilitacyjnych Moovie, firmie Koordynacja Mariusz Strzecha za Live Kiosk - „wkładki 4D online” oraz Instytutowi Transportu Samochodowego za usługi motoryzacyjne dla osób niepełnosprawnych. Firmie InBody Poland - Maniac Gym A.B.H Leszczyńscy wręczono wyróżnienie za efektowny sposób prezentacji podczas Targów.

 

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Nad wysokim standardem Targów REHexpo czuwały liczne instytucje branżowe, uczelnie wyższe, media oraz partnerzy, którzy zadbali o aspekt merytoryczny i medialny wydarzenia.

Dziękujemy za wsparcie i zaufanie okazane przy premierowej edycji.

 

Do zobaczenia na Targach Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 15-16 marca 2019 roku!

Pozdrawiamy Serdecznie
Zespół Targów REHexpo
rehexpo@exposilesia.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe