Targi SALMED 2024: Innowacyjne rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia i rehabilitacji

Targi SALMED 2024: Innowacyjne rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia i rehabilitacji
Drukuj Skomentuj

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego, SALMED, już nie są jedynie miejscem prezentacji technologii medycznych. Stały się kluczowym punktem spotkań dla branży medycznej, łącząc innowacyjne rozwiązania z aktualnymi wyzwaniami sektora. Tegoroczna edycja, planowana na 19-21 marca 2024 roku, obiecuje być wyjątkową platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Nadchodząca edycja Targów SALMED odbędzie się pod hasłem "Świat medycznych innowacji", skupiając się na prezentacji najnowszych produktów i technologii w dziedzinie ochrony zdrowia i rehabilitacji.

 

Targi stanowić będą doskonałą okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami medycyny, biznesu i nauki. Ponadto, bogaty program wydarzenia, tworzony we współpracy z kluczowymi organizacjami branżowymi, zapewni wartościowe dyskusje na temat przyszłości sektora medycznego.

 

Perspektywa dyrektorów szpitali


Konferencja dyrektorów szpitali powiatowych oraz przedstawicieli władz samorządowych, zaplanowana na pierwszy dzień targów, będzie okazją do przedstawienia aktualnej sytuacji szpitali oraz omówienia wyzwań związanych z zarządzaniem placówkami ochrony zdrowia. Tematyka konferencji obejmie m.in. sytuację finansową szpitali, a także perspektywy rozwoju systemu szpitalnictwa w Polsce.

Geriatria i sytuacje kryzysowe w ochronie zdrowia


Pod patronatem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, targi będą także poświęcone geriatrii oraz działaniom medycznym w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy zagrożenia terrorystyczne. Debata ekspercka skupi się na roli medycyny w starzejącym się społeczeństwie oraz konieczności przygotowania placówek medycznych do działań w warunkach kryzysowych.

Bezpieczeństwo danych medycznych


W kontekście rozwoju e-zdrowia, panel dyskusyjny organizowany przez Polską Federację Szpitali i Koalicję AI w Zdrowiu omówi kwestie związane z bezpieczeństwem danych medycznych i zagrożeniami, jakim muszą stawić czoła placówki medyczne. Dyskusja skupi się również na roli edukacji pracowników medycznych w kontekście cyberbezpieczeństwa.

Promocja polskiej rehabilitacji

 

Oprócz ekspozycji wystawienniczej, targi SALMED obejmą także konferencję naukową poświęconą promocji polskiej rehabilitacji. Dyskusja skupi się na roli leczenia uzdrowiskowego w kompleksowej opiece zdrowotnej oraz konieczności interdyscyplinarnego podejścia do rehabilitacji.

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, które odbędą się 19-21 marca 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Więcej: Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!