Targi VIVA SENIORZY! 2018 już za nami!

Targi VIVA SENIORZY! 2018 już za nami!
Drukuj Skomentuj

IX edycja targów VIVA SENIORZY! przeszła już do historii. To były dwa dni pełne wrażeń, które pokazały jak bardzo wzrasta wrażliwość na potrzeby seniorów oraz świadomość społeczeństwa o konieczności budowania i poszerzania rynku produktów i usług dedykowanych tej grupie. Targi odwiedziło prawie 4 000 zwiedzających, a swoją ofertę zaprezentowało ponad 100 firm.


Szeroki zakres tematyczny


Ważnym atutem targów jest bardzo szeroki zakres prezentowanych produktów i usług. Tegoroczna wystawa po raz pierwszy była podzielona na 4  strefy: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie. Wystawcy oferowali zwiedzającym bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje, a także prezentowali różnorodne rozwiązania dla seniorów, odpowiadające ich potrzebom i ułatwiające im codzienne życie. Absolutną nowością targów były pojazdy elektryczne dla seniorów, chętnie przez nich testowane podczas wydarznia. Targi były też szansą na znalezienie możliwości  dalszej edukacji rozszerzania zainteresowań, rozwijania różnorodnych pasji. Dzięki obecności biur matrymonialnych można było bez skrępowania skorzystać z ich usług i znaleźć partnera / partnerkę na dalsze lata życia.

 

 

Warsztaty, prelekcje i pokazy


Podczas targów, jak co roku, nie zabrakło atrakcji i zajęć dla seniorów. Bardzo dużą popularnością cieszyły się zorganizowane po raz pierwszy warsztaty z hortiterapii, slow joggingu, a także zajęcia z przygotowywania mieszanek ziołowych czy własnoręcznie wykonanego kremu z naturalnych składników. Niesamowita energia, zwłaszcza seniorek, towarzyszyła pokazom tanecznym. Panie bardzo chętnie włączały się w te zajęcia, prowadzone niesamowicie energetyczne przez pana Grzegorza Maślankę, tancerza Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia prowadzone przez trenerów z Fundacji AWF w Poznaniu. Klub seniorów KORONA przygotował pokaz mody dla seniorów. Wartym podkreślenia jest aktywne zaangażowanie klubów i fundacji zrzeszających seniorów  i pracujących dla seniorów w przygotowaniu interesującego i obszernego programu wydarzeń towarzyszących targom. Fundacja ARS zorganizowała po raz drugi, a po raz pierwszy na targach VIVA SENIORZY! przegląd twórczości senioralnej. Zwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w festiwalu, prezentującym dorobek artystyczny  seniorów, aktywnych w chórach, zespołach artystycznych i grupach teatralnych. 

 

 

Gwiazdy estrady i dobra zabawa


Tradycją  targów VIVA SENIORZY! są  koncerty gwiazd polskiej estrady. Niezapomniane emocje towarzyszyły występom Teresy Werner oraz zespołu Skaldowie.

 

 

 

Jubileusz targów VIVA SENIORZY! w 2019

Dziesiąta jubileuszowa edycja targów VIVA SENIORZY! odbędzie się w terminie 9-10.10.2019. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe