Teleopieka - wspracie dla seniorów

Teleopieka - wspracie dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Teleopieka senioralna to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Pozwala na dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów – niezależnie od miejsca, w którym się znajdują – czy to w domach, czy w placówkach opiekuńczych.


Dlaczego warto skorzystać z teleopieki?


To nic innego jak całodobowe monitorowanie czynności życiowych, a także – w razie potrzeby – udzielenie natychmiastowej pomocy.

 

Czytaj również: Test na COVID-19 podstawą przyjęcia do placówki opieki długoterminowej

 

Objęcie opieką seniorów


Teleopieka pozwala samorządom oraz gminom objąć osoby starsze, często schorowane, a nawet niesamodzielne - kompleksową opieką zdrowotną, w tym opiekuńczą z wykorzystaniem tele-narzędzi do przywoływania pomocy.

 

Czytaj również: Placówki dla seniorów - bezpieczeństwo w czasie pandemii

 

Korzyści z teleopieki


Usługi teleopiekuńcze to przede wszystkim opcja, która pozwala odciążyć aktywnych zawodowo bliskich seniora  w opiece i kontroli samopoczucia. Jest też rozwiązaniem dającym bezpieczeństwo i poprawiającym jakość życia osób samotnych.


Podopieczni teleopieki nosząc niewielkiej wielkości teleopaskę mogą w każdej chwili wcisnąć przycisk SOS i skorzystać całodobowego Centrum Ratownictwa Medycznego.


Największym plusem jest fakt, że seniorzy, którzy nie chcą korzystać z usług placówek opiekuńczych, mogą pozostać we własnych domach, a jednocześnie być pod teleopieką z użyciem monitoringu przez profesjonalnych opiekunów.

 

Czytaj również: Cyfrowy Wolontariusz - nowa forma wsparcia seniorów


Urządzenia działają zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, więc senior jest pod opieką cały czas.


Skorzystanie z usług teleopiekuńczych to również obniżenie kosztów opieki, odciążenie opiekunów, mocne wsparcie dla osób starszych, obniżenie hospitalizacji.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!