Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg
Drukuj Skomentuj

Osoby starsze często mają problemy z pamięcią. Warto więc jak najszybciej zacząć ćwiczyć pracę mózgu. Jak wspomóc pracę mózgu seniora? Jak wygląda trening mózgu? Jakie ćwiczenia mózgu powinien wykonywać senior? Odpowiadamy.

Ćwiczenia polepszające pracę mózgu dla seniora


Nietypową propozycją jest gra w bierki. Choć wielu wydawać się może, że ta gra nie sprzyja poprawie pracy mózgu, nic bardziej błędnego! Bierki angażują zarówno umysłowo, jak i ruchowo, więc jest doskonałym ćwiczeniem, które powinni wykonywać seniorzy.
Gra w państwa-miasta to wspaniała zabawa z nutą rywalizacji. Doskonale sprawdzi się jako gra dla większej grupy seniorów. Jest doskonal do ćwiczenia pamięci, a co za tym idzie – treningu mózgu. Aby wygrać seniorzy muszą wprawić w ruch szare komórki.

 

Sprawdź również: Wiosenne aktywności dla seniora - co wybrać?


Puzzle to również doskonała atrakcja, która pozwala ćwiczyć mózg, ale nie tylko. Wpływa na koncentrację, koordynację ruchową, zapamiętywanie itd. W przypadku seniorów warto jednak zadbać, by elementy nie były zbyt małe, a mimo to pozwalały na świetną zabawę.

 

Gry karciane również dobrze sprawdzą się w przypadku ćwiczeń polepszających sprawność mózgu. Wymagają koncentracji, zaangażowania, obmyślania strategii i pilnowaniu, by przestrzegać zasad. Świetnie sprawdzą się również gry planszowe – zarówno te proste i wszystkim znane – jak chińczyk czy warcaby, jak i te o bardziej skomplikowanych zasadach – np. szachy czy gry kooperacyjne.

 

Czytaj również: Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?


Seniorzy mogą również spróbować swoich sił w sudoku oraz krzyżówkach.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!