Troska o starszych - korzystaj z godzin dla seniorów!

Troska o starszych - korzystaj z godzin dla seniorów!
Drukuj Skomentuj

Pandemia koronawirusa w ostatnich tygodniach znacznie przybrała na sile. Najbardziej narażeni są seniorzy, czyli osoby, które najczęściej borykają się z chorobami współistniejącymi. W trosce o bezpieczeństwo seniorów przywrócono specjalne godziny dla seniorów, kiedy to ci będą mogli zrobić zakupy nie narażając się na kontakt z dużą liczbą ludzi.


„Dążymy do ustabilizowania sytuacji związanej z koronawirusem, aby dynamika wzrostu zakażeń była jak najmniejsza.” – podsumował nowe zarządzenie szef rządu.

 

Godziny dla seniorów


Od 15 października 2020 roku wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. Mając na uwadze dynamikę rozwoju pandemii, zdecydowano się na obniżenie wieku seniorów z 65 roku życia (jak miało to miejsce wiosną 2020) do 60 roku życia. W związku z tym, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepy, drogerie, apteki i punkty pocztowe będą otwarte tylko i wyłącznie dla osób powyżej 60. roku życia.


Korzystanie z godzin dla seniorów to nie utrudnienie, ale bardzo istotny przywilej, który z pewnością ograniczy zakażenia koronawirusem osób starszych. Seniorzy są szczególnie narażeni i powinni dostosować się do prośby rządzących, by wykorzystywać prawo wprowadzone specjalnie w trosce o ich zdrowie.


„Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane przez seniorów - to może ocalić życie.” – mówił premier Mateusz Morawiecki.


W związku z wprowadzeniem godzin dla seniorów, niewykluczone jest, że zniesiony zostanie zakaz handlu w niedzielę.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!