Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!
Drukuj Skomentuj

Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 

Stowarzyszenie MANKO zajmuje się także wydawaniem bezpłatnego Ogólnopolskiego Magazynu „Głos Seniora”, organizacją szkoleń, a także wydarzeń kulturalnych i prozdrowotnych dla seniorów.

 

Warto wspomnieć, że projekt Ogólnopolskiej Karty Seniora wspierają liczni ambasadorzy. Wśród nich znaleźli się: profesor Jerzy Vetulani, podróżnik Aleksander Doba, aktorka i modelka Helena Norowicz, piosenkarka Irena Santor, reżyser Krzysztof Zanussi, Mistrz Świata Janusz Rokicki, czy Przewodnicząca Sejmowej Komisji Senioralnej – Małgorzata Zwiercan.

 

Dla kogo?

 

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna, bezterminowa i ważna na terenie całego kraju. Wyrabia się ją na konkretne imię i nazwisko danej osoby, więc nie może być przekazywana komuś innemu. Przyznawana jest osobom po 60 roku życia.

 

Po taką kartę należy udać się do urzędu miasta lub gminy w swojej miejscowości. W wielu przypadkach, można ją otrzymać z ramienia stowarzyszeń lub organizacji senioralnych, które wygrały przetarg na ich bezpośrednie wydawanie. Mowa tutaj o Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora oraz targach i wydarzeniach dla seniorów. Można również od razu wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres Stowarzyszenia MANKO.

 

Zniżki dla osób po 60-ce

 

Karta upoważnia do otrzymania zniżek w ponad 120 gminach/miastach w całej Polsce. Planujecie wypoczynek w uzdrowisku? Będąc uczestnikami projektu macie okazję do skorzystania z tańszych wyjazdów, zabiegów kosmetycznych, czy usług restauracyjnych. To jednak nie wszystkie udogodnienia płynące z posiadania Ogólnopolskiej Karty Seniora. Pośród partnerów znajdują się m.in. ośrodki zdrowotno-medyczne, kulturalne, czy akademie językowe.

 

Seniorzy mają zapewnione zniżki:

 

- na zajęcia taneczne

- na wycieczki jednodniowe

- na pobyty stacjonarne w sanatoriach

- na bilety wstępu do muzeum

- na turnusy w ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych

- na zabiegi lecznicze w poszczególnych ośrodkach

- na protetykę i usługi stomatologiczne

- na usługi weterynaryjne

- na usługi wulkanizacyjne i mechanikę samochodową

- na usługi remontowo-budowlane

- na poradę lekarską specjalistyczną

- w Biurze Podróży Neckerman

- w salonach fryzjerskich

- w hotelach

- itp.

 

Pełna lista firm honorujących OKS i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.glosseniora.pl

 

 

Biuro Stowarzyszenia MANKO

 

e-mail: glos.seniora@manko.pl
e-mail: kontakt@manko.pl
telefon: (12) 429-37-28
adres: Al. Słowackiego 46/30
30-018 Kraków

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (6)

Słowa kluczowe