Ulgi dla osób po 60-tce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

Ulgi dla osób po 60-tce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!
Drukuj Skomentuj

Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 

Ogólnopolska Karta Seniora - co to takiego?

 

 

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna, bezterminowa i ważna na terenie całego kraju. Wyrabia się ją na konkretne imię i nazwisko danej osoby, więc nie może być przekazywana komuś innemu. Przyznawana jest osobom po 60. roku życia.

 

Sprawdź także: Czy warto wyrobić Kartę Seniora?

 

Ogólnopolska Karta Seniora - jak ją uzyskać?

 

Aby wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora trzeba wejść na stronę internetową www.glosseniora.pl oraz w zakładkę Ogólnopolska Karta Seniora. Następnie trzeba pobrać formularz dla seniorów, który należy wypełnić zgodnie z instrukcjami. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu i daty urodzenia. Trzeba wnieść opłatę 35 zł za rok (50 zł za dwa lata) przelewem na konto Stowarzyszenia MANKO. 

Wniosek wysyłamy pocztą lub składamy osobiście w punkcie partnerskim. Po otrzymaniu zgłoszenia oraz jego weryfikacji organizacja wydająca Kartę przekazuje ją na adres podany przez seniora pocztą.

Warto pamiętać, że w wielu gminach Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna

Zniżki dla osób po 60-ce

 

Ogólnopolska Karta Seniora przeznaczona jest dla osób po 60. roku życia i uprawnia do otrzymania rabatów nawet w 3000 punktach na terenie całego kraju. Rabaty wynoszą od 3% do nawet ponad 20%, więc można sporo zaoszczędzić.

Wśród punktów, honorujących kartę seniora, znajdują się m.in. placówki medyczne, hotele, muzea, salony urody i spa, kliniki medyczne, uzdrowiska, baseny, szkoły językowe itd. Dużą zniżkę oferuje też polski transport.

Seniorzy mogą liczyć na 5-15 proc. zniżki na leki nierefundowane i suplementy w aptekach, 10 proc. rabatu w restauracjach i 10-20 proc. na takie usługi jak fryzjer, kosmetyczka, masaż i rehabilitacja. 

Emeryci mogą skorzystać też z 5 proc. rabatu w osiedlowych delikatesach, 10 proc. rabatu na herbaty i suplementy w sklepach zielarskich oraz 15 proc. na obuwie w wybranych sklepach. Miejsc, gdzie można otrzymać rabat, jest wiele, więc warto zainteresować się wyrobieniem karty, bo można sporo zaoszczędzić. 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (41)

Słowa kluczowe