Unijny zastrzyk dla małopolskich uzdrowisk

Unijny zastrzyk dla małopolskich uzdrowisk
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Jak wynika z ostatnich informacji, województwo małopolskie otrzymało zastrzyk gotówki w postaci 39 mln złotych na dofinansowania dziesięciu projektów, które wzbogacą oferty małopolskich uzdrowisk. Fundusze zostały przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Środki powędrują do Krynicy, Rabki, Muszyny, Piwnicznej i Żegiestowa.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu, w Krynicy-Zdroju zostanie zrealizowanych 5 inwestycji takich jak: powstanie zakładu przyrodoleczniczego z leczniczym basenem z wodą mineralną, renowacja Bulwaru Dietla, płyty głównej deptaka oraz parku im. Mieczysława Dukieta. Uzdrowisko chce także przywrócić zielony salon uzdrowiskowy na Polanie Janówka.

 

Jeśli chodzi o Rabkę-Zdrój, planowana jest budowa wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym, a także zagospodarowanie bulwarów nad Poniczanką. W Muszynie natomiast zostanie wykorzystana przestrzeń wokół źródeł wody mineralnej Grunwald, Milusia i Anna. Piwniczna myśli o zbudowaniu ogólnodostępnych miejsc rekrutacyjnych dla rodzin z dziećmi, a Żegiestów o stworzeniu promenady spacerowej wzdłuż potoku. 

 

W konkursie wzięły udział jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. Na wsparcie finansowe mogły liczyć takie przedsięwzięcia, które realizowane są na obszarach ze statusem uzdrowiska. Miejscowości uzdrowiskowe mogły uzyskać nawet do 75 % kosztów całej inwestycji powiązanej z rozbudową infrastruktury uzdrowiskowej, turystycznej, czy rekreacyjnej. 

 

W oparciu o wypowiedź wicemarszłka województwa małopolskiego - Stanisława Sorysa, zarząd oceni w najbliższym czasie jeszcze dziesięć kolejnych wniosków, które zostały pozytywnie zweryfikowane na etapie oceny formalnej i finansowej. Szansę na finansowe wsparcie planowanych przedsięwzięć ma Szczawnica, Muszyna, Piwniczna, Żegiestów, Krynica oraz Wysowa.

 

 

źródło: www.malopolska.pl

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe