Usuwanie włókniaków - czy warto to zrobić?

Usuwanie włókniaków - czy warto to zrobić?
Drukuj Skomentuj


Włókniaki to problem, z którymi boryka się naprawdę wielu ludzi. Choć włókniaki są niegroźnymi nowotworami tkanki łącznej skóry, to są osoby, które ze względów estetycznych chcą się ich pozbyć. Przeczytaj, czy to bezpieczne i w jaki sposób usunąć włókniaki.

 

Jakie są przyczyny powstawania włókniaków?


To zmiany wrodzone, które mogą pojawiać się na ciele przez całe życie. U seniorów włókniaki najczęściej pojawiają się na szyi i karku.

 

Dlaczego decydujemy się na usunięcie włókniaków?


Seniorzy chcą się ich pozbyć ze względu na estetykę. Czują się niekomfortowo, nieestetycznie, a co więcej bywają irytujące, ponieważ zaczepiają je ubraniami.

 

Kiedy można usunąć włókniaki?


Likwidacją włókniaków zajmuje się medycyna estetyczna. Jest to zabieg, który jest całkowicie bezbolesny, a jednocześnie skuteczny i bezpieczny.  Aktualnie stosowane są różne metody.

 

Rodzaje zabiegów


Elektrokoagulacja polega na ścięciu białka wewnątrz zmiany skórnej przy użyciu prądu elektrycznego. Zaraz po tym zabiegu pojawia się obrzęk, który znika po jednym dniu. Zabieg ten trwa kilka lub kilkanaście minut i jest często wybieraną opcją.


Laser to kolejna skuteczna metoda. Wiązka lasera skierowana na włókniaka, powoduje odparowanie wody wewnątrz tkanki.  Zabieg nie wiąże się z powstawaniem blizn.


Krioterapia
, czyli wymrożenie ciekłym azotem to kolejna opcja. To  zamrożenie włókniaka i usunięciu go przy użyciu pincety. Ta metoda również nie naraża pacjenta na blizny. Polecana jest dzieciom i kobietom w ciąży, ponieważ nie niesie żadnego ryzyka.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!