Uzdrowisko - zimowy wypoczynek dla seniora

Uzdrowisko - zimowy wypoczynek dla seniora
Drukuj Skomentuj

Wyjazd do uzdrowiska będzie idealnym pomysłem dla seniora, który chce poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Turnusy organizowane w ośrodkach leczniczych nastawione są na łagodzenie dolegliwości związanych z wiekiem. W ramach pakietu, obiekty zapewniają profilaktykę zdrowotną, przeciwdziałając problemom oddechowo-krążeniowym, osteoporozie, czy reumatyzmowi. Sprawdź, jakie uzdrowiska warto odwiedzić zimą! 

Seniorzy, którzy zdecydują się na pobyt w uzdrowisku, będą mogli skorzystać na miejscu z konsultacji z lekarzem, a także ze wstępnych badań lekarskich. W ofercie ośrodka znajdzie się także całodobowa opieka pielęgniarsko-lekarska, jak również szereg zabiegów leczniczych. Na podopiecznych czekają ćwiczenia z zakresu kinezyterapii, fizykoterpia obejmująca tonolizę, ultradźwięki, czy naświetlanie lampami solux, a także balneologia, czyli kąpiele i inhalacje solankowe bądź okłady z pasty borowinowej.

 

Uzdrowisko Świnoujście

ul. Feliksa Nowowiejskiego 2
Świnoujście

 

 

Ten kompleks cieszący się wieloletnią tradycją leczniczą, posiada łącznie aż 8 ośrodków sanatoryjnych, zlokalizowanych w atrakcyjnej nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia. W ramach skierowania NFZ placówka poleca turnusy sanatoryjne, szpitalne oraz wczesną rehabilitację kardiologiczną i pobyty pełnopłatne. Uzdrowisko dysponuje nowoczesną i bogato wyposażoną bazą zabiegową, w której wykorzystywane są naturalne surowce w postaci borowiny i solanki. Obiekt specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych, dermatologicznych, pulmunologicznych, reumatologicznych, laryngologicznych, a także cukrzycy i otyłości. Uzdrowisko Świnoujście zapewnia swoim podopiecznym wyżywienie oraz atrakcyjne warsztaty prowadzone w sali terapii zajęciowej. Gwarancją udanego pobytu będzie niezwykły nadmorski klimat, a wsłuchiwanie się w szum morskich fal i spacery po promenadzie pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. 


Sanatorium Uzdrowiskowe Dedal

ul. Zdrojowa 23
Polańczyk

 

 

Ten usytuowany w centrum Bieszczad obiekt, stanowi znakomite miejsce do spacerów i wypoczynku dla seniorów. Do zalet uzdrowiska należy dobrze wyposażona baza medyczno-zabiegowa, profesjonalna obługa oraz wyjątkowa atmosfera miejscowości Polańczyk. Ośrodek posiada własne zaplecze gastronomiczne i sportowo-rekreacyjne, a ponadto jest jedynym uzdrowiskiem w regionie, które oferuje nowoczesne zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej. Obiekt otwarty jest dla 130 osób z problemami neurologicznymi, ortopedyczno-urazowymi, a także kardiologicznymi i nadciśnienia. Przebywający tutaj podopieczni koniecznie muszą zajrzeć do pijalni wód mineralnych oraz do mini tężni solankowej. Wczasowiczów przyciągną organizowane w sanatorium zagraniczne wycieczki autokarowe, kuligi, wieczorki taneczne, jak również ogniska z pieczeniem kiełbasek przy kapeli ludowej.

 

Przejdź do artykułu:

 

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda

ul. Piłsudskiego 42
Krynica-Zdrój

 

 

Jesli marzy Wam się wyjazd do malowniczej Krynicy-Zdroju, nie możecie pominąć tego sanatorium. Obiekt specjalizuje się w leczeniu chorób przewlekłych, w kompleksowej rehabilitacji, a także w szeroko pojętej profilaktyce. Głównym celem ośrodka jest poprawa samopoczucia, sprawności oraz rozwijanie zainteresowań seniorów. Oferta skierowana jest do osób w średnim i starszym wieku, jak również do osób niepełnosprawnych zainteresowanych rehabilitacją i terapią uzdrowiskową. Podopieczni mają do dyspozycji 80 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3-osobowych, a także typu studio, z których większość posiada balkony. Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda zachęca do korzystania z  sali gimnastycznej, świetlicy, biblioteki, a także jadalni, w której podaje smaczne posiłki, oparte na tradycyjnych, polskich recepturach.


22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny

ul. Wojska Polskiego 5
Ciechocinek

 

 

Ośrodek położony jest w Ciechocinku, w bliskim sąsiedztwie parku sosnowego zabytkowego dworku Prezydentów Polski. Obiekt zaprasza na leczenie uzdrowiskowe w postaci pobytów prywatnych, rodzinnych, świątecznych oraz ofert okazjonalnych. Warto wspomieć, że szpital prowadzi turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON, czy PCPR i oferuje szeroką gamę zabiegów z wykorzystaniem naturalnych produktów takich jak ciechocińska borowina i solanka. Uzdrowisko proponuje swoim Gościom zakwaterowanie w wygodnych pokojach 1, 2 i 3-osobowych o różnorodnym standardzie, dysponując łącznie 460 miejscami noclegowymi. Wczasowiczów z pewnością ucieszy relaks w kompleksie basenowym z atrakcjami wodnymi takimi jak: bicze, gejzery, sztuczna rzeka, a także łaźnia fińska i łaźnia parowa. Na miejscu znajdziemy również stanowiska z łóżkami do fototerapii.

 

Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów

ul. Al. Małachowskiego 5
Nałęczów

 

 

Zakres usług tego uzdrowiska jest dosyć szeroki, jednak podstawą są pobyty lecznicze pełnopłatne, jak i te finansowane przez NFZ. Tradycyjnie, większość obiektów - zarówno centrów zabiegowych, jak i noclegowych położona jest w Parku Zdrojowym lub na jego obrzeżach. Ośrodek oferuje ponad sto zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii i hydroterapii. Do dyspozycji wczasowiczów jest także kompleks basenowy Atrium, strefa SPA, a także salony kosmetyczny i fryzjerski. Ten monitorowany kompleks oddaje do dyspozycji podopiecznych około 700 miejsc noclegowych oraz własną linię kosmetyków SPA Nałęczów, opartą na formule 0%. Niezwykle ważnym elementem Zakładu Leczniczego Uzdrowiska Nałęczów są opinie urlopowiczów, dzięki którym oferta ośrodka jest stale modyfikowana i uzupełniana o nowe usługi.

 

Ośrodek Uzdrowiskowy Beskid

ul. Wysowa-Zdrój 98
Wysowa-Zdrój

 

 

Obiekt mieści się w urokliwej miejscowości, zwanej Wysowa-Zdrój, zlokalizowanej tuż przy granicy ze Słowacją. Rozległe przestrzenie rozciągające się wokół ośrodka zachęcają do spacerów, a powietrze pozbawione zanieczyszczeń pozwala na solidny wypoczynek w towarzystwie Beskid. O jakości oferty uzdrowiska świadczy nie tylko nowoczesny sprzęt, ale także kwalifikacje doświadczonych pracowników. W Ośrodku Uzdrowiskowym Beskid funkcjonuje oddział szpitala oraz sanatorium uzdrowiskowego. Dla wczasowiczów przeznaczono 129 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych oraz w apartamentach. Każdy z nich posiada własną łazienkę i TV. Dodatkowo, na terenie obiektu znajdują się: kawiarenka internetowa, pralnia, parking, jak również stół do bilarda i ping-ponga.

 

Zobacz także:

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe