W ciągu pięciu lat powstało ponad 770 placówek Senior plus

W ciągu pięciu lat powstało ponad 770 placówek Senior plus
Drukuj Skomentuj

W ciągu pięciu lat funkcjonowania programu "Senior Plus" na terenie kraju utworzono 777 ośrodków wsparcia osób starszych, w tym 282 dzienne domy seniora i 495 klubów seniora - poinformował  wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Są efekty programu "Senior Plus"

 

Wiceminister Szwed  zauważył, że w ostatnich miesiącach zadaniem rządu było zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym w czasie epidemii.

 

Szwed powiedział, że w ciągu pięciu lat funkcjonowania programu "Senior Plus" na terenie kraju utworzono 777 ośrodków wsparcia seniora, w tym 282 dzienne dom seniora i 495 klubów seniora. "W tym roku dofinansowania przeznaczyliśmy dla 258 podmiotów" - przekazał. Jak dodał prawie 20 tys. seniorów skorzystało z tej pomocy w ponad 670 jednostkach samorządu terytorialnego.

 

Sprawdź również: Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

 

Niższy budżet dla programu w przyszłym roku!

 

Wiceminister zauważył, że w tym roku ze względu na epidemię zainteresowanie samorządów udziałem w programie było mniejsze. Przypomniał, że łączny budżet programu w 2020 roku to 80 mln zł. Z kolei w 2021 wyniesie on 60 mln zł. "Taka kwota będzie tylko w przyszłym roku. Ona wynika z tego, że powstało mniej klubów i domów dziennego pobytu" - wyjaśnił.


Sprawdź także: Rusza The Voice Senior!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!