W Lublinie odbędą się Senioralia!

W Lublinie odbędą się Senioralia!
Drukuj Skomentuj

Tegoroczna edycja Lubelskich Dni Seniora będzie już piątą z kolei! Będzie to okazja do tego, by osoby starsze mogły wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie – świetnie się przy tym bawiąc.

Piąta edycja Lubelskich Dni Seniora odbędzie się w dniach 15-23 czerwca 2016, a imprezę zainauguruje symboliczne przekazanie klucza do bram miasta. W programie senioraliów znalazło się kilkaset różnych wydarzeń! Co ważne, organizatorowi, czyli lubelskiemu magistratowi, zależy na tym, by integrowały one wszystkie pokolenia.

W czerwcu odbędzie się też inne wydarzenie senioralne jakim jest Parada Seniorów w stolicy. Dowiedz się więcej: Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

Imprezy i spotkania w ramach Lubelskich Dni Seniora będą się odbywać we wszystkich dzielnicach. Działania mają obejmować projekcje filmowe, spektakle teatralne, zajęcia integracyjne czy też warsztaty komputerowe. Nie zabraknie również propozycji dla ciała, a więc ćwiczeń gimnastycznych, wycieczek rowerowych i zabaw tanecznych. Seniorzy będą mogli korzystać także z bezpłatnych konsultacji i badań medycznych.

Aby lepiej zintegrować różne pokolenia, w ramach Lubelskich Dni Seniora odbędą się festyny i spotkania rodzinne. Osoby starsze będą mogły zabrać na nie swoje dzieci i wnuki, które zobaczą, że dziadkowie i babcie doskonale wiedzą, co to jest dobra zabawa. Wydarzenia senioralne zakończą się koncertem Piotra Selima i Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska. Zaplanowano go na czwartek 23 czerwca (godz. 16:00) w Teatrze Muzycznym.

Podczas trwania Lubelskich Dni Seniora przed ratuszem będzie działał punkt informacyjny. Chętni otrzymają tam szczegółowy harmonogram wydarzeń i wszelkie potrzebne wiadomości. Punkt będzie dostępny codziennie od godziny 10:00 do 13:00.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe