Wakacje 2013 dla seniora

Wakacje 2013 dla seniora
Drukuj Skomentuj

Zbliża się lato i czas wyjazdów. Wiele hoteli i biur podróży już przygotowało atrakcyjne oferty wczasów dla seniorów. Jaki wakacyjny kierunek warto wybrać w tym roku?

Wakacje seniora


Aktywni seniorzy mają sporo możliwości urlopowych - wiele biur podróży ma w swojej ofercie atrakcyjne programy oraz rabaty przeznaczone dla osób po 50 roku życia. Najczęściej są to tańsze wczasy przed i po szczycie sezonu turystycznego.

Bardzo popularną formą wczasów dla seniora są wyjazdy nad morze. Niezwykły urok nadmorskich kurortów oraz lecznicze działanie jodu przyciągają wiele starszych osób. Wakacje seniora powinny być w miarę możliwości aktywne, dlatego nad Bałtykiem warto zainteresować się techniką Nordic Walking czy też po prostu spacerami brzegiem morza. Oprócz tego również nadmorskie sanatoria kuszą letnimi ofertami.

Zobacz letnie oferty sanatoriów w różnych regionach w kraju, wejdź: Sanatoria w Polsce

Osoby, które dopiero na emeryturze mają czas na zwiedzanie, mogą skorzystać z bogatej oferty wycieczek objazdowych. W ten sposób już za stosunkowo niewielką sumę można zwiedzić dużą część Europy! Największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki tematyczne do  takich krajów jak Chorwacja, Bułgaria, Litwa, Włochy czy Francja. Cena obejmuje z reguły przejazdy, zakwaterowanie z wyżywieniem, opiekę przewodnika i zwiedzanie. Minusem takiej wyprawy może być napięty program, który daje mało czasu na spokojny relaks.

 

Hiszpania dla seniora


Jeżeli na emeryturze chcemy spokojnie odpocząć warto zainteresować się specjalnym programem wypoczynkowym dla seniorów - Europe Senior Tourism. Jest on przeznaczony dla osób po 55 roku życia, które chcą wypocząć w słonecznej Hiszpanii. Dużym plusem takiej wycieczki są niskie koszty, ponieważ ich część pokrywa rząd tego kraju.

Dowiedz się więcej o wakacjach w Hiszpanii dla seniorów, zobacz: Hiszpania dla seniorów

Wakacje dla seniora w Hiszpanii to nie tylko wypoczynek w hotelu. Z bogatego programu wycieczek fakultatywnych każdy wybierze coś dla siebie. Wśród emerytów bardzo popularne jest zwiedzanie południowego wybrzeża. W Maladze, Granadzie i Kordobie widać wpływy różnych kultur. Ponadto jesienią i zimą panuje tu też łagodny klimat, który świetnie poprawia samopoczucie starszych osób.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe