Weekend za pół ceny 2020: kiedy i gdzie powinien wybrać się senior?

Weekend za pół ceny 2020: kiedy i gdzie powinien wybrać się senior?
Drukuj Skomentuj

Wiosenna edycja weekendu za pół ceny w całej Polsce przypada na 20-22 marca. Hotele, spa, restauracje, aqua parki,  ale też stadiony, muzea i inne atrakcje turystyczne oferują turystom bilety z 50% zniżką. To wspaniała okazja dla seniorów na zaplanowanie wycieczki. 

MAZOWIECKIE 

 

Teatr Narodowy w Warszawie, jako uczestnik ogólnopolskiej akcji promocyjnej, zaprasza na przedstawienie "Ślub", czyli  jeden z najważniejszych polskich dramatów XX wieku w inscenizacji wybitnego litewskiego reżysera - Eimuntasa Nekrošiusa.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu koszt biletów wstępu do skansenu, ratusza oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu obniża o połowę. Odwidź muzeum i pozwól zabrać się w podróż do przeszłości! 

 

A może wykorzystać weekend, by naczyć się czegoś nowego? Kurs fotografii w Płocku dostępny jest w trzech wariantach - Intensywny Jednodniowy Kurs Fotografii, Weekendowy Kursy Fotografii - dla amatorów oraz Kurs Adobe Lightroom dla Fotografów. 

 

Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie to ponad 130 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek, unikatowa kolekcja zabawek sakralnych oraz dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów. Wizyta w tym muzeum nie musi być atrakcją tylko dla dzieci, choć to dobra okazja, by zabrać wnuki na wspólną wycieczkę. 

 

ŁÓDZKIE

 

Wycieczka do Muzeum Piwowarstwa w Piotrkowie Trybunalskim w szczególności przypadnie do gustu koneserom piwa. To nie tylko zaznajomienie się z historią browarnictwa, odkrycie różnorodności trunku, ale i poznanie zasad samodzielnego warzenia piwa. 

 

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina oferuje koncert symfoniczny i koncert jazzowy. To wspaniała okazja, by doświadczyć nowych muzycznych wrażeń i zasmakować w kulturze wysokiej.

 

Muzuem Miasta Łodzi, mieszczące się w dawnym pałacu rodziny Poznańskich, zaprasza na historyczny spacer. Muzeum posiada również w swoich zasobach wyjątkowe pamiątki życia i twórczości Władysława Reymonta, Marka Edelmana czy Juliana Tuwima.


POMORSKIE

 

Muzuem Zamkowe w Malborku zachęca do zwiedzania trasą historyczną. Bogate eksponaty, ale i monumentalość budowli, zrobi wrażenie na każdym uczestniku wycieczki. Warto wiedzieć, że zwiedzanie zamku trwa nieco ponad 3,5 godziny - zabierz wygodne buty! 

 

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do zwiedzania wystawy głównej w cenie promocyjnej. Zajmuje ona powierzchnię niemal 5 tys. m2 i zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. Przyjdź, by zobaczyć i wysłuchać o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. 

 

Dom Przyrodników i Piwnica Romańska to główne atrakcje Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Poznaj historię terenu, obejrzyj interesujące wystawy i zobacz na własne oczy ossuarium, czyli miejsce, w którym składowano kości zmarłych, odkryte obok zabytkowej budowli.


WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku powinien odwiedzić każdy - niezależnie od wieku. Wystawy rozlokowane są w salach ekspozycyjnych, Szpitalu Ducha Świętego, ale również Dzwonnicy, która jest wspaniałym punktem widokowym. Co więcej, znajduje się tam Wahadło Foucoulta, czyli przyrząd do obserwacji dobowego ruchu wirowego Ziemi!

 

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprasza miłośników sztuk teatralnych na spektakl "Opętani". Mówi się o nim, że jest znakomitą intrygą kryminalną, w której nie brakuje romansu, zbrodni, tajemnic, ale także elementów grozy. Z pewnością wywoła dreszczyk emocji. 

 

Muzeum Pogranicza w Działdowie zachęca do obejrzenia dwóch wystaw stałych: Interaktywna wystawa Państwa Zakonu Krzyżackiego oraz Działdowo- miasto i ludzie dawnego pogranicza, a także wystawy czasowej: Zamki Państwa Krzyżackiego w Prusach. 


ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

Jesteś koneserem wina? Winnica Terra ma dla ciebie ogrom atrakcji. Oprowadzenie po winnicy i winiarni połączone z opowieścią o produkcji wina będzie nie lada gratką dla takiego smakosza wina jak ty.

 

Warto wybrać się do Jaskini Raj oraz Pierwszego Centrum Neandertalczyka w Chęcinach. Właśnie tam piękno przyrody przeplata się z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki o losach ludzi pierwotnych. 

 

Zamek Królewski w Chęcinach na pewno zaskoczy was ogromem atrakcji. Rekwizyty do zdjęć, pokazy tańca, śpiewu i strzałów z armaty obudzą w każdym seniorze wewnętrzne dziecko. 


MAŁOPOLSKIE

 

Jedyne czego pragniesz to odrobina relaksu? Skorzystaj z oferty promocyjnej na bilety całodniowe Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Seniorom w szczególności polecamy kąpiele  w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy i bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry.

 

Zatrzymaj się na chwilę zadumy w  Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. To około 1 200 m2 wystaw, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą, nazywaną sercem Muzeum, jest Mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

 

Odkrywczych seniorów zachęcamy do zwiedzania Trasy Muzeum w Kopalni Soli w Wieliczce na głębokości aż 135 m (zjazd windą). Zobaczycie tam wyjątkową komorę Saurau, kolekcję kieratów  i innych urządzeń górniczych, narzędzi i oświetlenia, rezerwat górniczy Maria Teresa z zachowanymi śladami eksploatacji oraz piękny twór natury - malowniczy zakątek z naciekami solnymi, obrazy i rzeźby z podziemnych już dziś nieistniejących kaplic, dwa oryginalne obrazy Jana Matejki a także  nowoczesną, a także multimedialną kaplicę św. Jana Pawła II.

 

DOLNOŚLĄSKIE

 

Zamek Książ w Wałbrzychu oferuje tańsze zwiedzanie podziemi zamku. Podziemna trasa turystyczna to półkilometrowy odcinek wydrążony 50 metrów pod zamkiem, który zachwyci każdego turystę. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, ale także korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. Przy okazji warto zainteresować się innymi atrakcjami oferowanymi przez muzeum. 

 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to nie lada atrakcja. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Powrót na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Pamiętaj, by ubrać się ciepło - temperatura stała w kopalni wynosi 7° C.

 

Jeśli wolisz spędzić weekend mniej aktywnie to Opera Wrocławska będzie idealnym miejscem. W edycji wiosennej ogólnopolskiej akcji zaproponowano  spektakl baletowy Igora Strawińskiego "Gra w karty/Święto wiosny".


LUBELSKIE

 

Warto zwiedzić Zamek w Janowcu nad Wisłą. Wrażenie robią nie tylko zgromadzone eksponaty poświęcone przeszłości zamku m.in. wystawa ceramiki, ale przede wszystkim wielopoziomowe krużganki, z których zaobserwujemy piękne widoki na dziedziniec zamkowy i Wisłę. 

 

Zamość zaprasza na spacer Trasą turystyczną Bastion VII. Liczy około pół kilometra i prowadzi podziemnymi korytarzami, galeriami strzelniczymi, kazamatami. Można także obejrzeć ekspozycję: "Historia garnizonu twierdzy zamojskiej XVII – XIX wiek, umundurowanie i uzbrojenie". Na Nadszańcu jest Taras Widokowy z ekspozycją armat.

 

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie to jeden z największych skansenów w Polsce.   Muzealna ekspozycja została podzielona na: Wyżynę Lubelską, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektory: dworski i miasteczkowy.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!