Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich
Drukuj Skomentuj

Czy myślisz, że twój wiek ogranicza Cię ruchowo? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z historią najstarzej instruktorki fitness w Polsce. 80 letnia kobieta wystąpiła w takich programach jak “Mam talent” czy “Bądźmy razem w domu” udowadniając że wiek to tylko liczba. Właśnie zdradziła swoje sposoby na kwarantannową nudę. Sprawdź!

Eksperci WHO podkreślają, że podstawą działań profilaktyczno-leczniczych wśród seniorów jest regularna aktywność ruchowa. Wie o tym najstarsza instruktorka fitness w Polsce, Pani Urszula Szczurek, która pomimo swojego wieku wciąż pracuje, trenując inne kobiety w Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie. Seniorka ćwiczy od 5. roku życia, a jej dawną trenerką była mistrzyni świata w gimnastyce, Pani Helena Rakoczy.

 

Ćwiczenia receptą na smutek

 

Z racji obowiązującej kwarantanny kobieta zaapelowała do widzów. - Bardzo was proszę, dziewczynki i chłopcy, abyśmy zostali w domu do czasu aż ta epidemia opuści. Ponadto, seniorka zdradziła swoje sposoby na dobrą kondycję w trakcie kwarantanny. - Zaczniemy od śniadanka, potem robimy przerwę i zaczynamy ćwiczyć. Od początku - od główki żeby smutki od nas odeszły. - poradziła kobieta. Trenerka fitness zaleca wszystkim seniorom rozpoczęcie gimnastyki od krążenia głową w różne strony

 

Sposób na płaski brzuch

 

Kolejnym ważnym ćwiczeniem, które zaleca seniorka były brzuszki - po położeniu na macie w wyprostowanej pozycji należy lekko podnieść swój tułów (od pasa w górę) podpierając się stabilnie położonym przedramieniem. W takiej pozycji należy podnosić wyprostowane nogi do góry.  - Ćwiczenia na brzuszki - na pewno często macie [...] dziewczynki, kłopoty z brzuszkami. Ćwiczenie bardzo dobre. Oddychanie (jest tu  przyp. red) bardzo ważne. - powiedziała Pani Urszula.

 

Na koniec - rozciąganie

 

Seniorka poleciła także ćwiczenia rozciągające - podnoszenie nogi do góry leżąc na boku, “kotki”, “kołyskę”. 

 

Najstarsza trenerka fitness jest w rewelacyjnej formie, co udowodniła robiąc świecę oraz ćwicząc szpagat. Takiej krzepy brakuje niejednej młodej osobie, tylko pozazdrościć!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!