Dom Pomocy Społecznej Jawor

Dom Pomocy Społecznej Jawor
Telefon:
664768959

Lokalizacja:

Adres: Markowskie 15, Wieliczki

Dom Pomocy Społecznej Jawor

Dom Pomocy Społecznej Jawor dla przewlekle psychicznie chorych

 

Dom Pomocy Społecznej współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

 

Dom otoczony jest zielenią. Rosną tu różnego rodzaju drzewa i krzewy owocowe, a wśród  trawników wytyczone są ścieżki, które prowadzą do ogrodu, w którym można zerwać świeże warzywa czy owoce. Dodatkową atrakcją jest duży taras na parterze i mniejszy na piętrze budynku, gdzie nasi mieszkańcy chętnie odpoczywają w porze lunchu.

 

Znajdą tu Państwo ciszę i spokój, sprzyjającą skutecznej rehabilitacji oraz psychoterapii.

 

Dom posiada pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe. Pokoje oferują wysoki standard zamieszkania, są wstępnie umeblowane (szafa, łóżko, szafki nocne, półki). Licząc się z potrzebami naszych mieszkańców, którzy pragną poczuć się u nas jak w domu, doposażamy pokoje w zależności od ich potrzeb i zainteresowań oraz szanujemy prawo swobodnego zagospodarowania przestrzeni w swoim pokoju (akceptujemy cenne drobiazgi, które mieszkańcy mogą zabrać ze sobą do nas). W każdym pokoju znajduje się łazienka, która spełnia określone prawem standardy, a także elektroniczny przywoływacz, którego można użyć w wypadku pogorszenia samopoczucia lub potrzeby nagłej pomocy.

 

W Domu Pomocy Społecznej Jawor znajduje się także kuchnia oraz jadalnia, w której nasi mieszkańcy spożywają posiłki – wyżywienie dostosowujemy do wymogów zdrowotnych naszych mieszkańców (dieta lekkostrawna, dieta cukrzycowa itp.).  W tym także miejscu celebrujemy ważne wydarzenia dla Naszego Domu (urodziny, imieniny, święta ) i przyjmujemy gości.

 

Ponadto dysponujemy również pokojem gościnnym z łazienką, który z uwagi na poszanowanie prywatności i poczucie komfortu psychicznego znajduje się na terenie DPS „Jawor” w budynku znajdującym się naprzeciw Domu. Pokój umożliwia mieszkańcom przyjmowanie gości i utrzymywanie kontaktu z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi. Osoby odwiedzające mieszkańców z odległych miejscowości za zgodą Dyrekcji Domu mogą skorzystać również z noclegu. Pokój wyposażony jest w niezbędne meble zapewniające komfort pobytu dla odwiedzających.

 

Na terenie Domu znajduje się również salon, w którym można obejrzeć telewizję (kino domowe), poczytać kolorowe czasopisma, pograć w karty i gry planszowe lub też zwyczajnie odpocząć na wygodnej kanapie. Na terenie budynku dostępny jest Internet (Wi-Fi).

 

Dom Pomocy Społecznej Jawor dysponuje również gabinetem zabiegowym, gdzie można otrzymać wymaganą pomoc medyczną. Zapewniamy opiekę lekarską i pielęgnacyjną, rehabilitację leczniczą oraz kontakt z psychologiem i psychiatrą.  Ponadto udostępniamy materiały medyczne oraz specjalistyczny sprzęt ortopedyczny. Stwarzamy także możliwość wykonania badań diagnostycznych oraz możliwość skorzystania z innych świadczeń z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

W ramach podpisanej umowy, korzystamy z usług pralni chemiczno-ekologicznej, która dba o czystość wszelkiej garderoby naszych mieszkańców (spodnie, garnitury, spódniczki, płaszcze, jesionki, kurtki itd.) oraz bieliznę pościelową.