Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych
Drukuj Skomentuj

Jedni rzucają się w wir pracy, drudzy wyjeżdżają na urlop ze znajomymi, inni natomiast odwiedzają rodzinę albo siedzą w domu przed telewizorem. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien być celebrowany w rodzinnym gronie. Niestety, nie każdy ma je z kim spędzić.

Pięknie ozdobione ulice, kolorowe wystawy w sklepach, kolędy oraz widok rodzin robiących zakupy - cała ta świąteczna gorączka tylko potęguje poczucie samotności. Problem samotnych świąt dotyka najczęściej osób starszych, których dzieci wyprowadziły się z domu rodzinego i wyjechały za granicę, a partner zmarł. Jeśli nie mamy rodziny, możemy udać się na spotkania wigilijne z ludźmi, którzy znajdują się w takiej samej sytuacji.

 

Poniżej, przedstawiamy informacje dotyczące świątecznych spotkań, organizowanych w kilku większych miastach. W wigilijnych akcjach charytatywnych możemy wziąć udział nie tylko jako uczestnicy, ale także wolontariusze, którzy pomogą przy organizacji spotkań. Co roku, wiele fundacji i stowarzyszeń szuka osób, które mogłyby coś ugotować, przywieźć, kupić, zaśpiewać, czy zapewnić prezenty.

 

Taką Wigilię dla samotnych, 24 grudnia organizuje Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Organizatorzy spodziewają się około 3000 gości. Wigilia rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali wielofunkcyjnej, a uczestników przywitają prezydenci Katowic i Siemianowic Śląskich. Po uroczystej przemowie, goście najpierw podzielą się opłatkiem, po czym obejrzą przedstawienie teatralne. Na świątecznym stole nie zabraknie karpia, barszczu, krokietów, sałatek, ciast, a także ciepłych i zimnych napojów. Po posiłku planowane jest wspólne kolędowanie.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

 

Łódź także zaprasza na Wigilię, organizowaną przez Fundację Wolne Miejsce oraz Urząd Miasta Łodzi. W ubiegłorocznym spotkaniu w Hali Expo wzięło udział około 400 samotnych mieszkańców. Wieczerza świąteczna odbędzie się 24 grudnia, o godzinie 13:00. Miejsce przy stole znajdą wszyscy Ci, którzy potrzebują w tym szczególnym dniu spędzić czas z drugim człowiekiem. Oprócz tradycyjnych posiłków, na uczestników czeka bogaty program artystyczny.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

 

24 grudnia, o godzinie 17:00, w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan, przy ulicy Zagórnej 10 w Warszawie będzie miała miejsce Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych, organizowana przez chrześcijan wielu społeczności ewangelickich. Jeśli chcecie pomóc przy wieczornej kolacji, możecie zgłosić się do przyrządzania posiłków, dekorowania sal oraz rozdawania ulotek. W trakcie Wigilii przydadzą się także osoby, które zajmą się podawaniem posiłków, pilnowaniem porządku, czy sprzątaniem.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

 

Wigilia dla samotnych planowana jest również we Wrocławiu. Wieczerza rozpocznie się 24 grudnia, o godzinie 14:00, w Zajezdni Dąbie, przy ulicy Tramwajowej 1/3. Organizator akcji, czyli Fundacja Wolne Miejsce liczy na obecność około 500 osób.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

 

Tegoroczna Wigilia w Krakowie organizowana przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w klasztorze oo. Franciszkanów, tym razem odbędzie się w innym miejscu: w restauracji Stara Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca. Spotkanie rozpocznie tradycyjne łamanie się opłatkiem, któremu przewodniczyć będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Uczestnicy otrzymają świątecze paczki, w których znajdą konserwy mięsne, konserwę rybną, pasztet drobiowy, cukier, margarynę, ciastka, herbatę, chałkę drożdżową i herbatę.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

 

Do wspólnego stołu potrzebujący zasiądą również na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wigilijny posiłek przygotowano dla około 2000 osób. Organizatorzy zapraszają rodziny wielodzietne, seniorów, samotnych, chorych i bezdomnych. Caritas Poznań cały czas zbiera środki na świąteczne potrawy, a także na paczki dla uczestników wydarzenia.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

 

Na Wigilię, w której udział weźmie około 500 osób bezdomnych, samotnych, starszych, opuszczonych, czy chorych zaprasza także Lublin. Wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, bez poczucia osamotnienia i odrzucenia - to wszystko czeka na Was 24 grudnia, od godziny 10:30, w hali targowej, przy ulicy Dworcowej 11.

 

Więcej informacji ->> TUTAJ

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe