Windy Domowe Stiltz - rewolucyjne urządzenia do likwidacji barier w domu

Windy Domowe Stiltz - rewolucyjne urządzenia do likwidacji barier w domu
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Do tej pory starsze osoby, które mieszkały w domkach jednorodzinnych korzystały głównie z krzesełek schodowych oraz podnośników pionowych. Innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym są windy domowe Stiltz, które mogą przewozić nawet 3 osoby. 

Zakup windy domowej dla seniora

 

Bez wątpienia mała winda domowa zapewnia swobodną komunikację pomiędzy różnymi piętrami. Warto zaznaczyć, że urządzenia marki Stiltz cechują się nie tylko prostą i intuicyjną obsługą, ale również ciekawym i estetycznym wyglądem. 

 

Jeśli będziesz chciał się przemieścić pomiędzy kondygnacjami to wystarczy, że wejdziesz do kabiny, a następnie na pulpicie sterowniczym przytrzymasz właściwy przycisk. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dwa piloty do zdalnego sterowania znajdują się w zestawie. Możesz użyć pilota, jeśli z małej windy korzysta nie tylko senior, ale też inni domownicy. Dzięki temu szybko przywołasz dźwigowe urządzenie na swoje piętro i przetransportujesz ciężkie bagaże lub przedmioty. 

 

Bardzo ciche działanie jest dużą zaletą windy dla seniora Stiltz. Nie musisz martwić się, że korzystając z urządzenia w nocy zakłócisz spokój domowników. 

 

Zaledwie 1-2 dni zajmuje założenie niewielkiego, przeszklonego urządzenia. Trafnie wskazuje się, że windę Stiltz można podłączyć do klasycznego gniazdka elektrycznego, więc montaż nie wymaga dodatkowej modyfikacji elektrycznej instalacji. Możliwość montażu windy w prawie dowolnym miejscu jest ogromnym atutem tego nowoczesnego dźwigu do transportu. Wcale nie musisz montować małej windy domowej przy ścianie. Nie będzie problemem, jeśli zamontujesz ją obok schodów lub w przedpokoju. Nie trzeba też wykonywać gruntownego remontu, ponieważ dźwig Stiltz wymaga jedynie przeprowadzenia niewielkich prac budowlanych. 

 

 

Rodzaje wind domowych Stiltz

 

 

W ofercie dostępne są obecnie 2 rodzaje cichych wind do domowego użytku. Pierwszy model Stiltz Duo pozwoli Ci w bezpieczny sposób przewozić jednocześnie ciężar nieprzekraczający 170 kg lub dwie dorosłe osoby. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku osób, które z powodu ograniczonej sprawności nie są już w stanie pokonywać schodów. 

 

Natomiast drugi typ, czyli winda TRIO umożliwia przewożenie osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim razem ze swoim opiekunem. W ten sposób senior poruszający się przy pomocy balkonika też może się przemieścić pomiędzy kondygnacjami. Warto dodać, że aż 250 kg wynosi udźwig drugiego modelu urządzenia. 

 

Winda Stiltz jest dobrą alternatywą dla tradycyjnej windy dla niepełnosprawnych. Nie tylko osoby poruszające się na wózku i seniorzy, ale również pozostali domownicy mogą korzystać z tego urządzenia. Wystarczy zamontować małą windę w jednorodzinnym domu, żeby ograniczyć ruch na schodach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tylko 30 sekund zajmuje czas pokonania jednej kondygnacji. Jest to dużo mniej niż w przypadku wyczerpującego wchodzenia po schodach. Duża wygoda sprawia, że młode osoby też chętnie korzystają z wind domowych. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy trzeba ciężkie bagaże lub nieporęczne przedmioty przewieźć z wyższej kondygnacji.

 


Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!