Windy Domowe Stiltz

Windy Domowe Stiltz
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Winda do domu to rozwiązanie, które przyda się seniorom mieszkającym w budynkach jednorodzinnych. Do tej pory korzystali oni najczęściej z platform i krzesełek schodowych lub podnośników pionowych. Teraz nowoczesne windy domowe Stiltz mogą pomóc im w pokonywaniu stromych schodów oraz stopni. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że winda jest w stanie przewieźć nawet 3 osoby. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma taka winda, a także podpowiemy, jak ją prawidłowo zamontować. 

Zalety małej windy domowej

 

Bez wątpienia urządzenia marki Stiltz cechują się łatwą obsługą i estetycznym wyglądem. Jeśli chcesz przemieścić się pomiędzy piętrami musisz wejść do kabiny, a następnie wcisnąć odpowiedni przycisk. Zdarza się, że z windy w domu korzystają nie tylko seniorzy, ale też pozostali domownicy. W takiej sytuacji może się przydać pilot do zdalnego sterowania, który znajduje się w zestawie i którym można przywołać windę. Przy pomocy pilota możesz ściągnąć windę na kondygnację na której się obecnie znajdujesz i przewieźć bagaże lub inne ciężkie przedmioty. Praktycznie bezgłośne działanie jest ważną zaletą windy dla seniora. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie obudzisz nikogo podczas korzystania z urządzenia w godzinach nocnych. 

 

Szybki montaż małej windy domowej

 

Warto zaznaczyć, że 1-2 dni całkowicie wystarczą, żeby założyć niewielkie, przeszklone urządzenie. Nie trzeba nawet modyfikować instalacji elektrycznej, bo wystarczy podłączenie do klasycznego gniazdka. Możliwość montażu windy w dowolnym miejscu jest dużą zaletą tego nowoczesnego dźwigu do transportu ludzi. Należy podkreślić, że winda domowa nie musi być instalowana przy ścianie. Tego typu urządzenie można spokojnie ustawić obok schodów lub w przedpokoju. Nie ma konieczności przeprowadzania gruntownego remontu, trzeba jedynie wykonać niewielkie prace budowlane. 

 

Rodzaje windy Stiltz

 

W ofercie dostępne są aż dwa rodzaje wind domowych to jest model Duo i Trio. Model Duo pozwoli na przewożenie ciężaru maksymalnego 170 kg, a model Trio do 250 kg. Takie urządzenie będzie odpowiednie dla seniora, który z powodu ograniczonej sprawności nie ma siły wchodzić po schodach. 

 

Kto jeszcze może korzystać z windy domowej?

 

Urządzenia Stiltz to bardzo dobra alternatywa dla klasycznej windy dla osób z niepełnosprawnością. Osoby w podeszłym wieku z pewnością docenią chęć ułatwienia im życia. Pozostali domownicy również mogą korzystać z windy, jeśli będą tego potrzebowali. Wystarczy zamontować małą windę w domku jednorodzinnym, a ruch na schodach powinien się szybko zmniejszyć. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tylko 30 sekund zajmuje pokonanie windzie jednej kondygnacji. Jest to zdecydowanie szybciej niż w przypadku samodzielnego wchodzenia po schodach. Osoby młode, które cenią sobie wygodę i szybki czas przejazdu też chętnie korzystają z wind domowych. Winda sprawdza się idealnie, gdy trzeba przewieźć nieporęczne przedmioty lub ciężkie bagaże między piętrami. Mogą to być instrumenty muzyczne lub narty. Winda domowa Stiltz ma uniwersalne zastosowanie i może się przydać także opiekunom zwierząt, żeby wygodnie i bezpiecznie transportować schorowane psy. Przed pierwszym użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję, żeby wiedzieć, jak korzystać z urządzenia.

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!