Wisła, Ustroń: „Rehabilitacja Kardiologiczna - postępowanie kompleksowe”

Wisła, Ustroń: „Rehabilitacja Kardiologiczna - postępowanie kompleksowe”
Skomentuj

Mamy przyjemność poinformować iż objęliśmy patronatem medialnym 23 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, które odbędzie się w Wiśle i Ustroniu, w dniach 28-30 marca 2019 roku.

Tematem przewodnim konferencji będzie „Rehabilitacja Kardiologiczna – postępowanie kompleksowe” która nawiązuje do korzeni i do teraźniejszości rehabilitacji kardiologicznej.

„Rozwój kardiologii, innowacje w zakresie technologii medycznych, farmakologii oraz metod zabiegowych pozwalają coraz skuteczniej leczyć. Równocześnie rośnie liczba pacjentów, którzy poprzez przedłużenie życia dołączają do grupy chorych wymagających długoterminowej opieki, której istotnym elementem jest kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna. Epidemia chorób serca to liczne problemy medyczne, ale też społeczne takie jak: utrata zdolności do pracy, starzenie się społeczeństwa, rosnąca ilość procedur medycznych przy niedoborze kadr medycznych, rosnące koszty leczenia. W poszukiwaniu rozwiązania tych problemów koncentrujemy się coraz bardziej na prewencji pierwotnej i wtórnej. Niezwykle istotne jest także kompleksowe i skoordynowane postępowanie zorientowane na pacjenta i jego dalszych losach po przebyciu leczenia czy zabiegu operacyjnego” – dr n. med. Jadwiga Wolszakiewicz, przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji:

http://rehabilitacja2019.ptkardio.pl/

---
Dołącz do nas na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1989915874403690/

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!