Witaminy dla seniorów - dlaczego suplementacja jest tak ważna?

Witaminy dla seniorów - dlaczego suplementacja jest tak ważna?
Drukuj Skomentuj

Witaminy dla seniorów. Suplementacja  w starszym wieku jest niezwykle ważna. To czas w życiu, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie, gdyż organizm nie jest już tak silny jak kiedyś. Jakie witaminy powinny przyjmować osoby starsze? Podpowiadamy.

Witaminy dla seniorów. Jakie witaminy powinny brać osoby starsze?

 

U osób starszych rośnie ryzyko zachorowań i nabycia różnorodnych dolegliwości. Warto więc jak najszybciej, a już zdecydowanie po 50.roku życia, wprowadzić do codziennej diety witaminy.Warto wybierać suplementy, które są bogate w witaminę E, która odpowiada m.in. za funkcjonowanie układu krwionośnego. Nie bez powodu jest też ona nazywana witaminą młodości – poprawia kondycję skóry, zatrzymuje rozwój miażdżycy oraz zapobiega udarom i zawałom.

 

Sprawdź również: Opieka nad seniorem - co robić, gdy brak nadziei?

 

Kolejną witaminą, którą warto mieć na uwadze, jest witamina B12. Wzmacnia pamięć, poprawia ukrwienie oraz pomaga w przypadkach przemęczenia organizmu.


Witaminy D i K2 wzmacniają z kolei pracę kości, mięśni i stawów oraz zmniejszają ryzyko zachorowań na cukrzycę, stwardnienie rozsiane, a także poprawiają pracę jelit.

 

Czytaj także: Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą


Bardzo ważna jest też witamina C, która jest świetnym antyoksydantem. Odpowiada m.in. za regulowanie cukru we krwi, przyspiesza gojenie ran, a także ma właściwości bakteriobójcze.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!