Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy
galeria zdjęć (6) Drukuj Skomentuj

Właśnie zakończył się corocznie organizowany Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Rozpoczął się 18 listopada i potrwał do 22 grudnia. Dziewiąty raz z rzędu, centrum miasta zapełniło się drewnianymi chatkami, w których można było nabyć świąteczne prezenty dla najbliższych. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko wrocławian, ale także turystów z całego kraju i ze świata.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to już tradycja. Rozpoczyna się na długo przed świętami, bo jeszcze w listopadzie i kończy w grudniu. Cały rynek zamienia się w niezwykle bajkową scenerię pełną pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina podawanego w specjalnych kubeczkach, a także czekoladowych pierników. Wszystko rozpoczyna się głośnym otwarciem, w którym bierze udział orkiestra dęta. Podczas imprezy ludzie uśmiechają się do siebie mówiąc: Wesołych Świąt!

 

W drewnianych domkach można kupić wiele ciekawych prezentów, których nie dostanie się nigdzie indziej. Na stoiskach błyszczą ręcznie robione kartki oraz drewniane rzeźby. Wystawcy sprzedają swoje produkty do wieczora, także każdy, kto odwiedzi to miejsce zdąży zaopatrzyć się w ciekawe drobiazgi.

 

Corocznymi hitami są francuskie naleśniki, włoskie sery i wędliny, węgierskie kołacze i langosze, austriackie sery, czy hiszpańskie churros. Na tym jednak nie koniec. Można tutaj znaleźć także góralskie oscypki z żurawiną i pieczone kasztany. Kulinarną nowością Jarmarku było w tym roku tradycyjne tureckie ciasto ze szpinakiem i serem fetą, włoskie makarony i oliwa z oliwek. Strefa gastronomiczna kusiła wszystkich przybyłych turecką backlavą, alzackimi podpłomykami flammkuchen, a także wędlinami wędzonymi dymem.

 

Na Jarmarku można było kupić również takie upominki jak łapacze snów z Peru, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, ręcznie wyszywane maskotki, artystyczną biżuterię z bursztynu bałtyckiego, czy piękne filcowe torby. W tym roku, ciekawym debiutem stały się produkty z Afryki, czyli wyroby dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Tanzanii, Konga oraz Ugandy.

 

Organizatorzy wydarzenia przygotowali także coś dla dzieci. W Bajkowym Lasku, na najmłodszych czekały bajki z wyjątkową oprawą takie jak „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, czy „Pinokio”. Maluchy mogły również podziwiać Domek Kominkowy, Grzybek Krasnala i Śnieżną Kulę, która służyła do robienia pamiątkowych zdjęć.

 

Podczas wydarzenia, nie mogło zabraknąć kolęd. Zwiedzający mogli obejrzeć Świąteczny Korowód Kolędników, jak również wziąć udział we wspaniałym Korowodzie Wróżek i Magów.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to doskonała propozycja na spędzenie kilku dni. Magiczny klimat świąt z pewnością udzieli się każdemu uczestnikowi. Ponadto, jest to wydarzenie, które sprawia, że serce tego miasta budzi się do życia, będąc świadkiem tak ciepłej, świątecznej atmosfery.

 

 

Więcej informacji na stronie: www.jarmarkbozonarodzeniowy.com.

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe