Współczesna seniorka - inspiracje modowe

Współczesna seniorka - inspiracje modowe
Drukuj Skomentuj

Wiele osób - zwłaszcza kobiet - mocno przeżywa proces starzenia się. Wraz ze świadomością upływającego czasu pojawia się wątpliwość, czy wszystkie ubrania „wypada” nosić. Z drugiej strony coraz więcej seniorek buntuje się przeciwko utartym schematom w kwestii mody dla seniorek. Warto zainspirować się współczesnymi seniorkami, które wymykają się przyjętym normom!

Współczesna seniorka a moda


Obraz seniorki w szerokim swetrze i kapciach to już przeszłość. Coraz więcej seniorek to kobiety aktywne, świadome swojej wartości i atrakcyjności. Kobiety 60+ to nie babcie na bujanym fotelu: to osoby charyzmatyczne, doświadczona - a dzięki temu bardziej zdecydowane. Ich stylizacje powinny być odbiciem bogatych osobowości.

 

Twoja wiedza i doświadczenia mogą być dużą wartością dla innych! Przytaj też: Wolontariat wśród seniorów

 

Chcesz poczuć się dobrze w swoich stylizacjach modowych? Nie unikaj „młodzieżowych” ubrań!

 

  • Kolory - nie jest powiedziane, że osoby 60+ muszą ubierać się tylko w ciemne, ponure stroje. Szarości lub pastelowe kolory mogą być dla Ciebie, jeśli nie chcesz ryzykować wyrazistych stylizacji. Gdy natomiast lubisz ciemne ubrania, łącz z kolorowymi dodatkami (torebki, buty, paski, biżuteria) albo zestawiaj z jasnymi (np. ciemny dół, jasna góra).
  • Kroje - unikaj luźnych, bezkształtnych ubrań. Nawet jeśli zauważasz mankamenty w swojej figurze, chodzenie w niedobranych krojach sprawi, że będziesz wyglądać nieelegancko. Wybieraj ubrania o klasycznym kroju, od czasu do czasu stawiając na ekstrawagancję (np. egzotyczne wzory na lato).
  • Elementy stroju i długości - Spodnie? Nie tylko dla młodych! Odpowiednio dobrany krój (np. w kant, dzwony albo proste, z podwyższonym stanem) sprawi, że kobieta w każdym wieku będzie wygląda atrakcyjnie. Masz zgrabne nogi? Nie ograniczaj się do spódnic i sukienek do samej ziemi! Spódnica w kolano podkreśli kształt Twoich łydek, a jednocześnie jest bardzo “bezpiecznym” wyborem dla kobiety w każdym wieku.

Chcesz się dobrze czuć w swoim ciele? Przeczytaj: Choreoterapia na utrzymanie aktywności fizycznej w podeszłym wieku

 

Garść inspiracji modowych


Warto podpatrzeć stylizacje seniorek, które mimo wieku są inspiracją dla wielu kobiet z różnych pokoleń! Dla nich piękno i moda nie mają wieku - stawiają na ubiory, które nie tylko wyróżniają ich z tłumu, ale też sprawiają, że czują się komfortowo.

 

Z polskiego podwórka:


Magdalena Zawadzka-Holoubek (aktorka) stawia w swoich stylizacjach na elegancję. Nie unika przy tym wyrazistych kolorów: czerwienie łączy z czernią i bielą lub też wybiera błękity (pasujących do jej cery).

Dużo bardziej odważne są stylizacje Heleny Norowicz. Aktorka i modelka łączy różne kolory i fasony, będąc niekwestionowaną ikoną mody wśród polskich seniorek! Helena Norowicz była też twarzą perfum Bohoboco: przeczytaj tu: Seniorzy w reklamach.

 

Barwne seniorki


Baddie Winkle i Iris Apfel to postacie wyjątkowo barwne. Ich stylizacje są ekstrawaganckie, kolorowe. Panie nie boją się pokazać w nietypowych krojach i zestawieniach - a swoją swobodą modową mogą zaskoczyć niejedną młodą kobietę!

Baddie Winkle (właśc. Helen Ruth Elam Van Winkle) prowadzi Instagrama @baddiewinkle. Jej fani doceniają ją za humor i dystans do siebie oraz współczesnych norm. Baddie Winkle stała się modna głównie dzięki stylizacją, które normalnie są kojarzone z bardzo młodymi osobami - odważnymi topami, jaskrawymi kolorami, krótkimi spódniczkami.

Iris Apfel również stawia na multi-kolor, często mieszając fasony i wzory na ubraniach. W jej stylizacjach często przejawiają się motywy etniczne i boho. Dodatkowo charakterystyczne dla Iris jest oryginalna biżuteria - często bardzo wyrazista, dominująca w wyglądzie. Jej wybory modowe możecie śledzić również na Instagramie: @iris.apfel.

 

Eleganckie i bezkompromisowe


Dwie kolejne seniorki stawiają raczej na stylizacje eleganckie, ale niepozbawione charakteru nowoczesności i awangardy. Dorrie Jacobson oraz Lyn Slater prowadzą blogi, na których można nie tylko podejrzeć ich propozycje modowe, ale też przeczytać przemyślenia nowoczesnych, kreatywnych i inspirujących seniorek.

Dorrie Jacobson jest modelką i emerytowanym króliczkiem Playboya. W swoich stylizacjach przekonuje, że stary nie musi znaczyć staromodny. W swoim blogu celebruje trend, który powoli rozwija się na świecie: uznania piękna jako wartości niezwiązanej z wiekiem. Jej blog www.seniorstylebible.com porusza tematy nie tylko mody, ale też zdrowia, podróży i stylu życia kobiet po 60 roku życia.

Nieco bardziej zaskakujące jest „zaistnienie” Lyn Slater na rynku modowym. Seniorka jest wykładowcą na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku. Jej wyjątkowe stylizacje modowe przyciągnęły kiedyś paparazzich, którzy myśleli… że jest celebrytką! Stąd nazwa jej bloga: Accidental Icon (Przypadkowa Ikona) - www.accidentalicon.com. Prowadzi bloga z myślą o kobietach takich jak ona: nowoczesnych, inteligentnych, żyjących zwykłym życiem, ale jednocześnie mających odwagę wyrazić siebie za pomocą mody.

 

 

Może zainteresuje Cię też: Senior jako konsument: obalamy mity

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe