Wszystkie smaki prowadzą do Poznania - Targi Smaki Regionów Poznań

Wszystkie smaki prowadzą do  Poznania - Targi Smaki Regionów Poznań
Drukuj Skomentuj

Podhalańskie oscypki, bałtyckie ryby, podlaskie kartacze, poznańskie rogale... Przysmaki od których ślinka cieknie już na samą myśl będzie można do woli degustować podczas targów  Smaki Regionów 24-26 września na terenie MTP. To kultowa impreza skupiająca wokół  siebie wszystkich miłośników pysznego jedzenia. Tym razem do Poznania przyjedzie niemal  200 wystawców, by zaprezentować produkty spożywcze o jakości, której trudno szukać na  półkach popularnych marketów. Wstęp na targi jest wolny!

Kurt Scheller i inni!

 

Centralnym punktem wydarzenia będzie scena kulinarna, na której zobaczyć można jak gotują najlepsi szefowie kuchni. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie m.in. Kurt Scheller, który z pewnością podzieli się ciekawymi przepisami i wskazówkami. 

Jednak warto zajrzeć na wszystkie stoiska, bo to jedna z niewielu okazji, by porozmawiać bezpośrednio z producentami najsmaczniejszych produktów. Wszyscy zaproszeni goście 

oferują ekologiczne wyroby, z zachowaniem tradycyjnych receptur. W tle zaś przygrywać będzie muzyka tworząc razem sielankowy klimat. To po prostu największe święto kulinarne w regionie!

 

Coś dla najmłodszych kucharzy

 

Na Smakach Regionów każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci wcielą się w rolę małych piekarzy. Dowiedzą się jak powstaje chleb, zanim trafi na sklepowe półki, a nawet samodzielnie upieką bułeczki! Pod okiem fachowców, na własnej skórze, przekonają się na czym polega praca piekarza, po czym spróbują swoich wypieków. 

Warto też zajrzeć do owocowego kącika, gdzie poprzez zabawę maluchy oswoją się z warzywami i owocami. Stowarzyszenie Polska Ekologia przekona je do zdrowszych przekąsek niż słodycze. 

 

Konkurs o medal

 

Ponieważ wśród wystawców są wyłącznie najlepsi producenci, przyjdzie też czas na ich odznaczenie. Kilkadziesiąt firm weźmie udział w konkursie o medal targów Smaki Regionów. 

Jury zwraca uwagę na składy produktów, tradycyjność receptury, a także zgodność z lokalnym dziedzictwem kulinarnym. Robiąc zakupy przy nagrodzonych stoiskach można mieć pewność, że to absolutna krajowa czołówka, jeśli chodzi o jakość.

 

Najsmaczniejsze targi w Polsce

 

Nie ma wątpliwości, że to będą najpyszniejsze 3 dni w tymroku. Na Smakach Regionów wszystko kręci się wokół smacznego jedzenia, ekologii, zdrowego odżywiania i radości z gotowania. Dodając do tego regionalną muzykę, ciekawe rozmowy z producentami, wymienianie się przepisami - mamy wszystkie składniki kulinarnego święta. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Lokalizacja:

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Głogowska 14, 60-734 Poznań

Pawilon 3A

 

WEJŚCIE – Brama nr 7 od ul. Bukowskiej

 

WJAZD – Brama nr 6 od ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej

 

Godziny otwarcia terenów targowych:

 

● Sobota, 24 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00

● Niedziela, 25 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00

● Poniedziałek, 26 września 2022 w godzinach 10:00 – 17:00

 

Zakup karty parkingowej: https://tobilet.pl/smaki-regionow.html

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!