Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami
Drukuj Skomentuj

Udział w imprezach branżowych to możliwość poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również zbudowania sieci kontaktów biznesowych. Prześledziliśmy zapowiedzi najważniejszych wydarzeń 2019 roku dla osób związanych z rynkiem opieki nad seniorami (właścicieli domów opieki i firm świadczących usługi opiekuńcze, opiekunów medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów i innych). Poniżej przedstawiamy listę ciekawych targów i konferencji - warto zapisać sobie podane terminy w kalendarzu!

Opieka nad seniorami


Konferencja „Technologie w opiece nad seniorami - rehabilitacja i sprzęt medyczny”
(28.02.2019 r., Warszawa)

 

Konferencja jest kierowana głównie do: przedstawicieli centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni, właścicieli i osób zarządzających domami opieki, właścicieli i osób zarządzających firmami świadczącymi usługi opiekuńcze, personelu medycznego.

Konferencja podkreśla wagę nowoczesnych technologii w procesie wzmacniania usług opiekuńczych. Porusza temat nowoczesnych technologii jako elementu wsparcia w opiece nad seniorami (np. e-usług, telemedycyny, sprzętu medycznego) oraz omawia temat opieki nad seniorami w Polsce (m.in. kwestie dostępności opieki geriatrycznej, formy opieki nad osobami starszymi czy innowacyjnych sposobów na zdrowe starzenie się).

 

 

Przeczytaj realcję z konferencji!

 

 

23. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
(28-30 marca 2019 r., Wisła, Ustroń)

 

Wydarzenie kierowane jest do: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologów i dietetyków zajmujących się czy zainteresowanych rehabilitacją kardiologiczną.

 

Tematem przewodnim konferencji będzie „Rehabilitacja Kardiologiczna – postępowanie kompleksowe” która nawiązuje do korzeni i do teraźniejszości rehabilitacji kardiologicznej. Coraz częściej mówi się o opiece kompleksowej w kardiologii, a to właśnie dobrze realizowana rehabilitacja kardiologiczna była i jest najlepszym przykładem takiej opieki. Dodatkowo rehabilitacja kardiologiczna w każdej formie realizacji: szpitalna, ambulatoryjna, telerehabilitacja, bardziej niż kiedykolwiek stała się elementem kompleksowego podejście do opieki nad pacjentem kardiologicznym.

 

Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego
(12-13.04.2019 r., Sosnowiec)


Targi mają na celu umożliwienie wymiany doświadczeń oraz istotnych branżowych informacji w zakresie profilaktyki, diagnozowania i leczenia w dziedzinach fizjoterapii, osteopatii, medycyny fizykalnej, inżynierii biomedycznej i lecznictwa uzdrowiskowego. To dwa dni pełne konferencji, paneli naukowych, warsztatów i prezentacji.

Na Targach będzie też możliwość zapoznania się z produktami oraz najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Zaprezentują się producenci i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz dostawcy usług i rozwiązań dla środowiska medycznego, okołomedycznego oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 

Ogólnopolska Konferencja dla Opiekunów Medycznych
(11.05.2019 r., Wrocław)

 

Wydarzenie oferuje wykłady dotyczące codziennej pracy opiekunów medycznych, związane z psychologią, opieką nad pacjentami czy żywieniem. Jest to też okazja do wymiany doświadczeń.

 

Więcej informacji na temat konferencji pojawi się wkrótce.

 

Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji
(19-21.09.2019 r., Łódź)


Targi są kierowane głównie do: lekarzy, fizjoterapeutówi, dyrektorów placówek medycznych, przedstawicieli ośrodków odnowy biologicznej i sanatoriów. Dla nich są organizowane konferencje, seminaria, prezentacje i warsztaty oraz Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji. Wydarzenie umożliwia również zapoznanie się z najnowszymi produktami, będącymi elementami sprzętu i  wyposażenia ośrodków rehabilitacji, sanatoriów, uzdrowisk, centrów medycyny sportowej oraz gabinetów medical spa.

Drugą grupą odbiorców są pacjenci z dysfunkcjami, osoby poważnie chore, ale też osoby interesujące się zdrowym trybem życia, aktywni seniorzy albo seniorzy chcący sprawdzić rozwiązania zwiększające komfort życia. Odwiedzający mogą nie tylko zapoznać się z produktami, ale też zdobyć informacje o możliwych formach wsparcia, dofinansowaniach i programach pomocowych. Targi są również okazją do skorzystania z bezpłatnych badań i rozmów ze specjalistami z zakresu: rehabilitacji kardiologicznej, badań postawy i równowagi czy laseroterapii.

 

Wydarzenia 2019: marketing


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak możesz rozpromować swoją placówki albo usługi? Sprawdź:

 

Golden Marketing Conference
(19-20 marca 2019 r., Poznań)


W czasie wydarzenia wystąpią prelegenci, którzy poruszą tematy m.in.: kompleksowego ujęcia marketingu w oparciu o działania on-line, Personal Brandingu, budowania strategii marketingowych w oparciu o wiedzę na temat swoich klientów oraz w celu zbudowania przewagi nad konkurencją.

Jest to też okazja do zbudowania sieci kontaktów, a także poznania wybitnych specjalistów marketingowych, właścicieli dużych firm, dyrektorów działu marketingu, przedstawicieli agencji reklamowych czy freelancerów.

Jeszcze nie ma informacji na temat kolejnej edycji Forum Marketing to Silver Generation - czyli wydarzeniu w całości skupionym na efektywnej komunikacji do seniorów. Będziemy informować Was o doniesieniach na bieżąco!

 

 

Zobacz również: Jak zorganizować opiekę nad osobą starszą?

W obliczu wyzwania - medyczna i niemedyczna opieka nad seniorem

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe