Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca
Drukuj Skomentuj

Rząd zdecydował się na znaczne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Aby wejść do sklepu nie musimy już zakładać maseczek zakrywających usta i nos, nie obowiązują limity miejsc i wiele, wiele innych. Zmiany wprowadzone zostały również w wyjazdach do sanatoriów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wygląda teraz wyjazd do sanatorium.

Wyjazd do sanatorium 2022 - co trzeba wiedzieć?


Czy wyjeżdżając do sanatorium trzeba mieć aktualny test na COVID-19? Nie. Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia , od 28 marca test na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie jest warunkiem rozpoczęcia realizacji skierowania świadczenia w zakresie leczenia uzdrowiskowego.

 

Sprawdź również: Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany


"Od 28 marca 2022 r. test na obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 nie jest warunkiem rozpoczęcia realizacji skierowania w wyznaczonym miejscu, terminie i profilu udzielenia świadczenia w zakresie leczenia uzdrowiskowego"
– podaje na swojej stronie Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Rząd zdejmuje obostrzenia


Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 28 marca nie obowiązuje już obowiązek noszenia maseczek. Jedynym wyjątkiem są podmioty lecznicze (np. przychodnie zdrowia, szpitale), gdzie wciąż obowiązuje zasłanianie ust i nosa.  Zniesiono również izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną.

 

 

Źródło: NFZ

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!