Wyjazd do sanatorium a koronawirus: czy i jak można zrezygnować z wyjazdu?

Wyjazd do sanatorium a koronawirus: czy i jak można zrezygnować z wyjazdu?
Drukuj Skomentuj

W związku z panującą pandemią koronawirusa na świecie, wielu seniorów zastanawia się nad odwołaniem swojego wyjazdu do sanatorium. Jak podkreśla minister zdrowia, Łukasz Szumowski, korzystanie z uzdrowisk nie jest obecnie dobrym pomysłem.

Obecne wyjazdy do sanatorium, kierowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, nie są zawieszone. Jeśli jednak senior czuje obawę przed wyjazdem, NFZ będzie uznawał rezygnację pacjenta z uzdrowiskowego leczenia. Wyjazd ten będzie mógł być zrealizowany w późniejszym terminie.

 

Rezygnacja w ZUS

 

Podobnie sytuacja przedstawia się w wyjazdach na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Chcąc zrezygnować z wyjazdu wystarczy złożyć pismo z informacją o rezygnacji oraz dołączyć oryginalny dokument potwierdzający skierowanie na rehabilitację. Rezygnacja nie powoduje żadnych konsekwencji dla kuracjusza.


Minister zdrowia odradza

 

Jak podkreślał minister zdrowia, Łukasz Szumowski, obecny wyjazd do sanatorium nie jest dobrym pomysłem. Zgodnie ze specustawą, Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął już wydawać zarządzenia w sprawie zrekompensowania finansowych zobowiązań wyjazdu do sanatorium. Minister zapowiedział również, że przypadku braku możliwości realizacji skierowania, będzie ono odroczone w czasie. 


Sprawdź swoje skierowanie

 

Aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe można sprawdzić na stronie skierowania.nfz.gov.pl W celu uzyskania informacji wystarczy wpisać numer skierowania.

Jest to jest jedyna oficjalna przeglądarka skierowań finansowanych przez NFZ, a korzystanie z niej jest  bezpłatne.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (6)