Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany

Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany
Drukuj Skomentuj

W mediach pojawiła się informacja o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian dotyczących wyjazdów seniorów do sanatorium. Co może się zmienić? Czy nowe prawo będzie korzystne dla seniorów? Odpowiadamy.

Wyjazd do sanatorium – rewolucyjne zmiany


Według informacji „Faktu” wkrótce wprowadzone zostaną zmiany w sposobie wyjazdów seniorów do sanatoriów. „Ta reforma to będzie ogromny przeskok jakościowy dla polskich pacjentów” – zapowiada Adam Niedzielski, minister zdrowia w „Fakcie”.

 

Sprawdź również: Emerytura bez podatku 2022 - kto może z niej skorzystać?

 

„Chcemy, by pieniądze szły za pacjentem. Będą wybierać te ośrodki, które gwarantują wysokie standardy. To zachęci także sanatoria do inwestycji” – dodał.

 

Zmiany  w wyjazdach do sanatoriów


Zgodnie z planem Ministerstwa Zdrowia, pacjenci będą mogli samodzielnie wybierać miejsce, do którego chcą wyjechać. Najczęściej Polacy wybierają sanatoria nad morzem, więc kolejki są długie, a na wyjazd trzeba czekać nawet trzy lata.


Rewolucyjna zmiana dotyczy również skierowań. Choć dalej będą one potrzebne, to różnica będzie taka, że jeśli reforma zostanie wprowadzona, pacjent nie będzie musiał skierowania dostarczać do NFZ. Obecnie musi zrobić to w ciągu  30 dni. Jeśli tego nie zrobi, nie zostanie wpisany do kolejki.

 

Czytaj także: PIT-0 dla seniora 2022 - co trzeba wiedzieć?


Nie zmienią się też zasady finansowania wyjazdów. Zabiegi wciąż będą bezpłatne, a pacjent będzie dopłacać do zakwaterowania i sam pokryje koszty dojazdu. Liczba zabiegów zostanie jednak zwiększona z trzech do pięciu dziennie.


Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)