Wyniki konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

Wyniki konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”
Drukuj Skomentuj

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włożyli trud w wykonanie pracy konkursowej. Zobaczcie, jakie bukiety udało się stworzyć uczestnikom.

I MIEJSCE - tygodniowy pobyt  dla 2 osób w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym MUFLON w Ustroniu

 

Pani Zofia Z.

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Zabawa andrzejkowa - lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz oglądanie na ścianie cienia powstałej figurki i odgadywanie co to może wróżyć.

 

II i III MIEJSCE - dwudniowy pobyt dla 2 osób w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym MUFLON w Ustroniu

 

Pani Krystyna F. oraz Pani Lucyna N.

Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych w Krakowie

 

 

Zabawy Andrzejkowe:

 

  • Rozkładamy gazetę pod nogi tańczących, każdy staje na niej i tańczy dalej. Następnie zwijamy na mniejszą część, dalej tańczymy i tak dalej zmniejszamy. Wygrywa ten, kto zostanie na parkiecie z ostatnim kawałkiem gazety.

 

  • Na drążku zawieszamy kordonek z groszkiem ptysiowym (na jednym kordonku po 6 groszków). Dwie osoby trzymają drążek, następnie seniorzy wchodzą pod drążek i bez pomocy rąk muszą zjeść groszek zawieszony na nitce. Kto pierwszy skonsumuje temu spełnią się wszystkie życzenia.

 

  • Wycinamy karteczki z białego papieru, za pomocą patyczka i soku z cytryny piszemy na karteczce życzenia np. szczęście, dobrobyt, powodzenie, zdrowie itp. kiedy kartki wyschną wkładamy je do kapelusza. Następnie uczestnicy zabawy losują kartki, podchodzą  do zapalonej świecy i odczytują swój los nad jej płomieniem.

 

  • Ustawiamy na środku sali miskę średniej wielkości. Uczestnicy zabawy ustawiają się w kolejce. Każdy z nich otrzymuje grosz, a następnie myśli swoje życzenia. Z ustalonej wcześniej odległości wrzuca grosik do miski - jeżeli trafi, to życzenie się spełni.

 

W ramach pobytu dwudniowego i tygodniowego seniorzy mają zapewnione wyżywienie i zabiegi (rodzaj zabiegów ustalany jest przez rehabilitanta lub lekarza).

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe