Wystawa fotografii: IMAGINARIUM- Tiltowe bezmaski vol. 1

Wystawa fotografii: IMAGINARIUM- Tiltowe bezmaski vol. 1
Skomentuj Drukuj

Zapraszamy!

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jarka Chabra IMAGINARIUM. Tiltowe bezmaski vol. 1. Otwarciu będzie towarzyszył koncert muzyki jazzowej. 

 

 

 

Jarek Chaber o wystawie: Od dłuższego już czasu myślałem nad projektem fotograficznym, związanym z portretem, ale brakowało pomysłu na konkretną realizację tematu. Od początku pandemii, w swoim domowym studio, we współpracy z zaprzyjaźnionym modelem, opracowywałem techniczne i koncepcyjne rozwiązania. Fotografując model w maseczce covidowej zauważyłem, że daje to interesujący efekt.  Natchnęło mnie to do dalszych eksperymentów, w rezultacie maseczki zastąpiłem maskami. Zorganizowałem kilka pierwszych sesji, do których wykorzystałem zestaw rekwizytów, wśród których był odlew mojej twarzy. Idąc tym tropem pozwoliłem by pomysł zaczął żyć własnym życiem. Wraz z pojawianiem się kolejnych fotografowanych osób jeszcze mocniej uwiarygodnił się pomysł z maskami. Postanowiłem poszerzyć sesję o rozmowy o nich, o tym czym one dla nas są, kiedy je zakładamy, co one nam w życiu dają. Te wywiady uzupełniły i niejako pogłębiły proces fotografowania, poprzez obnażanie się fotografowanych osób. Zakładając jedne maski, zdejmowały inne, odsłaniając "przestrzenie" wcześniej ukryte. Dodatkowo dla każdej osoby fotografowanej starałem się znaleźć inny element przyozdabiający np. piankowe wąsy, okulary, nakrycie głowy. 

 

Wszystkie fotografie wykonałem manualnym enerdowskim obiektywem z funkcją tilt. Plastyka tego obiektywu daje "miękkość" obrazu, a tilt nieoczekiwaną zmianę głębi ostrości. 

 

Wystawa prezentuje fragment kolekcji stworzonej po kilkudziesięciu sesjach. 

 

Wernisaż: 29 maja 2022 niedziela godz. 17.00 

 

Zakończenie wystawy: 29 maja 2022  

 

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka.  

 

 

 

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY 

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa 

tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10 

 

www.zacisze.waw.pl  

 

pr@zacisze.waw.pl  

 

sekretariat@zacisze.waw.pl   

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!