Zakupy online. Seniorzy decydują się na nie coraz częściej

Zakupy online. Seniorzy decydują się na nie coraz częściej
Drukuj Skomentuj

 Zakupy online to forma zakupów, na które coraz częściej decydują się seniorzy. Wiele osób w tej grupie wiekowej wciąż kupuje stacjonarnie, jednak zdarzają się i tacy, którzy większe zakupy robią w Internecie.

Ponad połowa seniorów robi zakupy online


Z najnowszego raportu Fundacji Kobiety e-biznesu „Pokolenie Silvers w e-commerce” wynika, że seniorzy coraz częściej decydują się na zakupy przez internet. 86 proc. badanych korzysta z Internetu każdego dnia, a 65 proc. robi zakupy w Internecie chociaż raz w miesiącu.

 

Sprawdź również: Dorabiasz do emerytury? Zła wiadomość. Możesz stracić świadczenie


Raport wskazuje jednak, że seniorzy coraz częściej będą robić zakupy w Internecie. „Współcześni seniorzy to osoby znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż mogłoby się nam wydawać.Nie tylko sprawnie korzystają z dobrodziejstw internetu, ale i kupują online potrzebne im produkty, a także płacą za nie przez internet. Badanie Silvers w e-commerce, którego Fundacja Polska Bezgotówkowa jest Partnerem wskazuje również, że w większości robią to samodzielnie, bez pomocy innych osób i sporadycznie napotykają trudności podczas finalizowania transakcji” – komentuje Joanna Erdman, wiceprezes zarządu, Fundacja Polska Bezgotówkowa w rozmowie z portalem magazynswiatseniora.pl.

 

Allegro numer jeden wśród seniorów


Z raportu wynika, że prym wśród seniorów wiedzie Allegro. Znają oni jednak również Empik, Rossmann, czy Media Expert. Spożywcze zakupy robią w auchan.pl czy carrefour.pl.

 

Czytaj także: Gdzie chcą mieszkać seniorzy? Wybierają przede wszystkim samodzielność

 

Internetowe metody płatności i dostawa


34 proc. seniorów korzysta z metod płatności cyfrowych takich jak szybkie przelewy. 17 proc. wskazuje na BLIK. Co ciekawe, 51 proc. preferuje odbiór w paczkomatach, a 42 proc. seniorów wybiera przesyłki kurierskie.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Źródło: magazynswiatseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!