Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

Zakupy online w czasie koronawirusa -  Jak  bezpiecznie odebrać przesyłkę?
Drukuj Skomentuj

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  wielu przewoźników i firm świadczących usługi kurierskie, zdecydowało się na wprowadzenie nowych zasad. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Sprawdź, co się zmieniło i z czyich usług warto skorzystać. 

Paczka w Ruchu

 

RUCH S.A. wprowadził obowiązkowy proces odkażania ozonem przesyłek obsługiwanych w ramach usługi Paczka w RUCH-u. Pozwala on usunąć wszelkie bakterie, które mogłyby znaleźć się na przesyłanych paczkach. Każda partia przesyłek poddawana jest dezynfekcji przez około 4 godziny. Dodatkowo został ograniczony dostęp do wszystkich centrów logistycznych dla osób spoza firmy. Pracownicy kiosków i saloników prasowych zostali wyposażeni w rękawiczki ochronne i płyny dezynfekcyjne.

 

Paczkomat Inpost

 

Inpost rekomenduje korzystanie z paczkomatów jako najbezpieczniejszego sposobu dostawy przesyłki. Pozwala to na ograniczenie kontaktu kuriera z odbiorcą. Warto również skorzystać z aplikacji mobilnej Inpost, by bezdotykowo otworzyć skrytkę z paczką klienta. 

 

DPD

 

 Przewoźnik informuje, że transport krajowy odbywa się na tych samych zasadach. Kurierzy wyposażeni są w rękawiczki i starają się zachować bezpieczną odległość od klienta. Nie ma potrzeby pokwitowania odbioru paczki, a kurier może zostawić ją w umówionym z odbiorcą miejscu. Uwaga! DPD informuje o fałszywych SMSach z informacją o konieczności dopłaty za dezynfekcję paczki. Klienci proszeni są, by nie klikać w link, gdyż może skutkować to włamaniem się na konto i wyłudzeniem danych.  

 

GLS

 

Firma GLS wprowadziła zmiany w swojej usłudze. Kurierzy do pokwitowania odbioru nie wymagają już podpisu, a odbiór możliwy jest poprzez podanie kurierowi numeru PIN, który otrzyma w treści SMS poza dotychczasową informacją o dostawie. Choć opcja podpisu nadal jest dostępna, to dla bezpieczeństwa rekomendowane jest użycie czterocyfrowego kodu. 

 

Czy zamawianie przez Internet jest bezpieczne?

 

Tak, jeśli zachowa się środki ostrożności. 

 

Jak prawidłowo rozpakować przesyłkę?

 

Mimo że kurierzy używają rękawiczek ochronnych, warto dodatkowo zdezynfekować przesyłkę i umyć ręce po kontakcie z  paczką. Staraj się również nie dotykać zawartości paczki, jeśli dotykałeś opakowania. Najlepiej wysyp zawartość, wyrzuć pudełko czy kopertę i dokładnie umyj dłonie. Dopiero później zajmij się zawartością.

 

Czy czas oczekiwania na paczkę jest dłuższy?

 

Warto monitorować informacje znajdujące się na stronach przewoźników. Mogą zmieniać się z dnia na dzień. 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!