Zalecenia dla domów seniora w sprawie koronawirusa

Zalecenia dla domów seniora w sprawie koronawirusa
Drukuj Skomentuj

Jak powszechnie wiadomo, to osoby starsze są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. Z tego powodu coraz więcej młodych ludzi ogranicza kontakt z rodzicami, a także wyręcza ich w niezbędnych czynnościach jak np. zakupy czy wyprowadzenie pupila. Do działań prewencyjnych dołączają się również placówki świadczące opiekę nad seniorami, ograniczając ich kontakt z bliskimi. 

Przy obecnej sytuacji sanitarno - epidemiologicznej na świecie, osoby przewlekle chorujące oraz starsze powinny być otoczone szczególną opieką. W celu zminimalizowania zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, rząd 11 marca zdecydował o tymczasowym zamknięciu placówek oświatowych oraz kulturalnych. Za ciosem poszły domy pomocy społecznej, wprowadzając rygorystyczne procedury sanitarne.


Zakaz odwiedzin i wychodzenia z domu

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa seniorom, w wielu domach pomocy społecznej wprowadzono zakazy odwiedzin, wychodzenia na zewnątrz oraz przesyłu paczek. Jak tłumaczy zastępczyni dyrektora DPS w Toruniu, pacjenci są na bieżąco informowani o sytuacji w Polsce oraz procedurach sanitarnych. W celu skontaktowania się z bliskimi, pacjenci mogą dzwonić przez telefon.

 

Wsparcie rodziny

 

Część z ośrodków idzie o krok dalej i postanawia wydawać podopiecznym posiłki w określonych turach. Jak zdradza wicedyrektorka, wiele rodzin rozumie powody zakazu i odnosi się do nich ze zrozumieniem. 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!