Zapraszamy na Wielki Finał Warszawskiego Tygodnia Seniora 29.09.2019!

Zapraszamy na Wielki Finał Warszawskiego Tygodnia Seniora 29.09.2019!
Drukuj Skomentuj

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych podkreśla rolę seniorów w społeczeństwie i konieczność propagowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia.


Z tej okazji mali bracia Ubogich, jak co roku, zapraszają wszystkich seniorów na JARMARK KREATYWNOŚCI. Odbędzie się on 29 września (w godz. 11:00-16:00)  w Ogrodzie Saskim.

Domyseniora.pl jest oficjalnym Patronem medialnym tego wydarzenia.

 

 

To międzypokoleniowy piknik, podczas którego zapoznać się można z szeroką ofertą aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych - od biur podróży, ubezpieczeń, bezpieczeństwa przez realizację różnorodnych hobby, oferty Klubów Seniora i Ośrodków Pomocy Społecznej.

 

Uczestnicy będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań i konsultacji, a farmaceuci, którzy udzielą informacji nt. zasad refundacji leków i dostępu do leków dla seniorów oraz zamiany leków na tańsze odpowiedniki.

 

Lubiącym ruch zaproponujemy zajęcia konkurencje rekreacyjne z nagrodami. Będzie też aktywny pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych. Wystawcy przygotowali też różnorodne warsztaty i konkursy i wiele innych atrakcji. Na gości czekać będzie także bogaty program artystyczny. Na scenie zagoszczą Wojciech Dąbrowski z Wielkim Finałem Festiwalu M. Fogga, stylowe seniorki i stylowi seniorzy z Pokazem Mody 60+. Pokaz mody w ich wydaniu to potwierdzenie, że styl i elegancja nie ma metryki, a o wygląd należy dbać w każdym wieku. Tradycyjnie na zakończenie radosną zabawę zapewni DJ Wika.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków. Wszyscy są tu mile widziani! – zachęca Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych podkreśla rolę seniorów w społeczeństwie i konieczność propagowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia.

 

 

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zainicjowało w 2004 roku. Początkowo była to akcja o charakterze happeningu polegająca wyłącznie na wręczaniu seniorom kwiatów i składaniu życzeń z okazji ich święta.

 

Od 2006 roku, wspólnie z organizacjami skupionymi w FORUM50+, akcja zaczęła nabierać charakteru pikniku pro-seniorskich organizacji pozarządowych, by w 2009 roku (przy współpracy z Urzędem Miasta St. Warszawy) zyskać charakter pikniku rodzinnego mającego zachęcać seniorów do różnorodnej aktywności – opowiada J. Mielczarek. - Z roku na rok obchody cieszą się coraz większym zainteresowaniem warszawiaków. W ubiegłym roku JARMARK KREATYWNOŚCI w Ogrodzie Saskim zgromadził już ponad 3 000 uczestników!

Z wielką radością zapraszamy wszystkich seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta. W niedzielę, 29 września wspólnie pokażemy, że jesień życia może mieć mnóstwo pięknych barw!

 


Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich - sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam - na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata seniorów takich jak Ty!

Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i przyprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować ten dzień.

Do zobaczenia 29 września w Ogrodzie Saskim!

 

 

Żródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe