Zasiłek pogrzebowy - ile wynosi? Kwota poszybuje do góry

Zasiłek pogrzebowy - ile wynosi? Kwota poszybuje do góry
Drukuj Skomentuj

Zasiłek pogrzebowy poszybuje do góry. Obecnie wynosi 4 tys. złotych, jednak zapowiadana podwyżka sprawi, że kwota będzie sporo wyższa. Ile wyniesie zasiłek pogrzebowy? Sprawdźmy.

Zasiłek pogrzebowy – ile wynosi?


Obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi 4 tys. złotych. Projekt ustawy w sprawie podwyższenia zasiłku pogrzebowego został już skierowany do Centrum Legislacyjnego Rządu, więc możemy spodziewać się podwyżki. Sebastian Gajewski mówił podczas spotkania z dziennikarzami, że "świadczenie będzie waloryzowane w razie potrzeby". Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała z kolei, że środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie.

 

Sprawdź również: Masz więcej niż 65 lat? Możesz zyskać nawet 1,5 tys. złotych miesięcznie


„Kwota 8 tys. zł, czyli dwukrotnie podwyższenie, to jest dosyć dużo. W kampanii wyborczej ani po stronie Lewicy, ani Koalicji Obywatelskiej taki postulat się nie pojawiał. Natomiast ustalenie tej kwoty jest przed nami. Na pewno będzie to znaczące podwyższenie zasiłku pogrzebowego. Takie, które da szanse na sfinansowanie kosztów pogrzebu. Takie typowe minimalne koszty pogrzebu muszą być do sfinansowania przez zasiłek pogrzebowy” – mówił  Sebastian Gajewski zapytany o podwojenie zasiłku.

 

Czytaj także: Dofinansowanie do domu opieki - kto może otrzymać?


Dodał, że zasiłek pogrzebowy wzrośnie z 4 tys. zł do 7 tys. zł. To dość znacząca podwyżka, jednak koszty pochówku są obecnie bardzo wysokie. Ceny pogrzebów drastycznie wzrosły, więc podwyżka zasiłku pogrzebowego może być dla wielu osób dużą pomocą.

 

 

 

Źródło: Gazeta.pl.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!