Zatrudnisz seniora? Dostaniesz 50 tys. złotych

Zatrudnisz seniora? Dostaniesz 50 tys. złotych
Drukuj Skomentuj

Rynek pracy nie jest łaskawy dla seniorów. Większość pracodawców stawia na młodych pracowników. Okazuje się, że wkrótce może nastąpić przełom. Rząd ma poważne plany.

Zatrudnisz seniora? Dostaniesz 50 tys. złotych


Seniorzy nie mają łatwo. Ceny idą w górę, a emerytury nie wystarczają na godne życie. Większość chce więc dorobić do domowego budżetu. Pracodawcy nie zawsze są jednak chętni do zatrudniania osób starszych. Wkrótce może się to jednak zmienić.
Wszystko za sprawą rządowego programu. Firmy, które zatrudnią seniora na trzyletnią umowę o pracę, przez dwa lata będą otrzymywać comiesięczne dofinansowanie w wysokości ok. 2150 zł (łącznie ok. 51 600 zł). Może to zwiększyć szanse seniorów na rynku pracy.


„Do tej pory osoby starsze często nie miały wielkich szans na etat po 60-tce. Co gorsza, nie były nawet zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne. Firmy myślały o nich jedynie w kategorii emerytów, a nie kandydatów, których warto przyjąć do zespołu. To na szczęście zaczyna się zmieniać, bo co piąta firma chce zatrudniać starszą kadrę" - ocenia prezes Grupy Progres Cezary Maciołek, cytowany przez Money.pl.

 

Sprawdź także: Zmiany w 500 plus dla seniora. Zmiana progu, więcej uprawnionych


Dzięki planowanym zmianom w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy sytuacja seniorów może się polepszyć. Chętnych do pracy nie brakuje. Wielu seniorów skorzysta więc z możliwości dorobienia do domowego budżetu, ale też odnowienia relacji międzyludzkich. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy i kiedy plan wejdzie w życie.

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!