Dom Seniora Apartamenty Senior Plus

Dom Seniora Apartamenty Senior Plus
Telefon:
577042850,   32666 44 77
Strona WWW:
seniorplus.com.pl

Lokalizacja:

Adres: Wolności 125b, Zbrosławice

Dom Seniora Apartamenty Senior Plus

Celem Domu Seniora Apartamenty Senior Plus było stworzenie wyjątkowego miejsca dla stałego lub okresowego pobytu osób starszych oraz zapewnienie im godnych warunków życia. SeniorPlus to miejsce, w którym osoby starsze mogą w najlepszy możliwy sposób spędzić jesień życia. Dom został starannie zaprojektowany by spełnić wszystkie życiowe potrzeby, a oddany, fachowy personel dokłada wszelkich starań by spełnić oczekiwania Mieszkańców.

 

Kontakt telefoniczny od poniedziału do piątku w godz. 9 - 16.

 

Położenie:

Obiekt znajduje się na Górnym Śląsku w Zbrosławicach. Bezpośrednio przy nim znajduje się przystanek autobusowy; odległość do Tarnowskich Gór wynosi 6 km, a do Zabrza i Gliwic 15 km. Do autostrady A1 jest 9 km. W pobliżu (3 km) znajduje się Szpital Rejonowy nr 3 w Tarnowskich Górach i Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty Śląskie”.

 

Szczegółowy opis obiektu:

- Obiekt składa się z trzech segmentów (A, B, C) połączonych ze sobą.

- W segmencie A znajdują się pomieszczenia wspólne: recepcja, restauracja z tarasem zewnętrznym, gabinet lekarski, biblioteka, sale terapii zajęciowej i rehabilitacji oraz kaplica.

- Parter Segmentu B przeznaczony jest dla osób wymagających stałej opieki; przygotowaliśmy dla nich 20 miejsc w pokojach 2- i 3-osobowych. 

- Pokoje są wyposażone w łóżka sterowane elektrycznie, materace p-odleżynowe, łazienki oraz telewizory. W tym segmencie znajduje się także dyżurka pielęgniarska i gabinet zabiegowy.

- 3 apartamenty VIP o podwyższonym standardzie znajdują się piętrze segmentu B. Są wyposażone w pełnowymiarową kuchnię z dużą lodówką, piekarnikiem i zmywarką. Do dyspozycji Mieszkańców stoi także balkon.

- Na parterze segmentu C znajduje się 16 apartamentów 1-osobowych, a na piętrze 8 apartamentów 2-osobowych z loggiami. Wszystkie apartamenty są wyposażone w aneksy kuchenne (kuchenka elektryczna, zlewozmywak, lodówka).

- Posiadamy także 3 apartamenty VIP o podwyższonym standardzie na piętrze segmentu B.

- Do dyspozycji mieszkańców stoją także trzy salony pobytu dziennego, gabinet fryzjersko-kosmetyczny, taras o powierzchni 16 m kw. o ekspozycji południowo-zachodniej oraz pralnia. 

- Dla odwiedzających przygotowano pokój gościnny. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

Misja domu SeniorPlus

Idea powstania domu SeniorPlus ściśle wiąże się z doświadczeniami zawodowymi pomysłodawcy jego budowy, profesora Wojciecha Pluskiewicza. W ciągu wieloletniej praktyki lekarskiej pod jego opieką było wiele pacjentek w zaawansowanym wieku stąd głęboko zakorzeniona świadomość potrzeb osób starszych. Na te doświadczenia nakłada się także tradycja rodzinna, Tata Karol Pluskiewicz przez blisko pół wieku aktywności zawodowej opieką lekarską objął tysiące pacjentów, a misja niesienia pomocy osobom chorym, niesprawnym i starszym zawsze była obecna w życiu codziennym całej rodziny. Te okoliczności sprawiły, że gdy nadarzyła się szansa budowy obiektu, który mógłby spełnić oczekiwania osób starszych nie sposób było nie podjąć wyzwania stworzenia takiego „idealnego miejsca na Ziemi”. Ideą przyświecającą twórcom SeniorPlus było stworzenie wyjątkowego miejsca pobytu osób starszych; miejsca, w którym będzie można harmonijnie realizować potrzeby życiowe Seniorów.

 

Mieszkańców domu będzie wspierać Fundacja im. dr Karola Pluskiewicza.

 

Jakie są potrzeby i oczekiwania osób starszych?

Po pierwsze – bliskość drugiego człowieka.

- Nikt nie chce samotnie iść przez życie, bliskość drugiego człowieka to jedna z podstawowych potrzeb człowieka.

 

SeniorPlus to miejsce gdzie Mieszkańcy nie będą samotni, będą członkami lokalnej społeczności. Ale zarazem każdy człowiek potrzebuje trochę intymności. Stąd w SeniorPlus do dyspozycji Mieszkańców stoją mieszkania jedno- i dwuosobowe, gdzie można samodzielnie funkcjonować, pozostając jednocześnie członkiem większej społeczności.

 

Po drugie – opieka i bezpieczeństwo.

- Poczucie bezpieczeństwa jest potrzebne każdemu z nas, a w szczególności dotyczy to Seniorów.

 

Osoby starsze mają często pewne ograniczenia w realizacji codziennych czynności życiowych dlatego udogodnienia funkcjonowania domu plus fachowość i oddanie personelu sprawiają, że zapewniamy całodobową opiekę i poczucie bezpieczeństwa. W SeniorPlus nikt nie zostanie sam ze swymi problemami.

 

Po trzecie – czas wolny.

- Nikt, a zwłaszcza człowiek starszy nie powinien się nudzić, własne zainteresowania i aktywność to ważny czynnik życiowego spełnienia.

 

W SeniorPlus zadbaliśmy o stworzenie infrastruktury i wyposażenia domu tak by wolny czas był wypełniony ulubionymi zajęciami.

 

Po czwarte – zdrowie.

- Stan zdrowia Mieszkańców, jako podstawowy warunek normalnego życia jest na bieżąco monitorowany przez lekarza, a całą dobę czuwa personel fachowy personel pielęgniarski i opiekuńczy.

 

Gdy stan zdrowia Mieszkańca ulegnie pogorszeniu i nie będzie on zdolny do samodzielnego funkcjonowania w mieszkaniu będzie możliwość przeniesienia do pawilonu opiekuńczego.

 

Nasza Oferta:

- Oferujemy pobyty stałe lub okresowe. 

- Wszystkie apartamenty oraz pokoje są wyposażone w system przywoławczy, internet oraz sieć telefoniczną. 

- Wysoki komfort zapewnia system wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacja.

- Zapewniamy stałą, całodobową opiekę fachowego personelu – pielęgniarek i opiekunek. 

- Nad zdrowiem Mieszkańców czuwa lekarz, regularnie odwiedzający SeniorPlus. 

- Mieszkańcy otrzymują całodzienne wyżywienie (istnieje możliwość rezygnacji z wyżywienia dla mieszkańców apartamentów)

- Utrzymanie czystości, wymianę pościeli oraz inne usługi niezbędne Mieszkańcom.

- W domu SeniorPlus oferujemy także pobyty rehabilitacyjne dla osób wymagających profesjonalnej rehabilitacji medycznej.

 

UWAGA MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA!! ZAPRASZAMY!!!