Zdrowy styl życia po 50.

Zdrowy styl życia po 50.
Drukuj Skomentuj

Kiedy kończysz 50 lat, dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego stylu życia są konieczne, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i pogodą ducha. Będąc osobą aktywną, jeszcze długo zachowasz młodzieńczą radość życia.

Prawidłowa dieta


Jeśli do tej pory byłaś zwolenniczką ociekających tłuszczem kotletów schabowych, zawiesistych makaronów i bardzo słodkich deserów, to pora przystopować. Postaraj się zwracać baczną uwagę na to co jesz i jak duże porcje zjadasz. W zbilansowanej diecie potrzebne są wszystkie składniki odżywcze w rozsądnych ilościach. Zamiast ciężkostrawnego obiadu możesz wybrać sałatkę z warzywami i dodatkiem piersi kurczaka, a ciasto zamienić na owocowy sorbet.

 

Trochę ruchu


Postaraj się wygospodarować codziennie przynajmniej pół godziny i poświęcić ten czas na aktywność fizyczną. Nie muszą to być forsowne ćwiczenia, ważne byś wykonywała je systematycznie. Zamiast, oglądając ulubiony program, leżeć na kanapie, możesz ćwiczyć na rowerze stacjonarnym albo trochę się porozciągać. Jazdę autobusem zamień na spacer, a zamiast windy wybierz schody.

 

Pamiętaj o badaniach


Uzgodnij ze swoim lekarzem jakie badania powinnaś wykonywać regularnie. Najlepiej zapisz  wszystkie terminy w kalendarzu, bo twoje zdrowie jest najważniejsze.

 

 Odstaw używki


Jeśli palisz papierosy, powinnaś je jak najszybciej odstawić. O tym, że są szkodliwe wiedzą nawet dzieci w przedszkolu. Tak samo jest z alkoholem. Pamiętaj, że wszystko jest dla ludzi, ale w rozsądnych ilościach.

 

Suplementy diety


Absolutnie nie będziemy cię namawiać do ich zażywania. O wiele lepiej dostarczać jest witaminy i minerały z pożywieniem. Jeśli do tej pory przyjmowałaś suplementy diety, dowiedz się co możesz wraz z nimi dostarczyć swojemu organizmowi. Zamień tabletki na zdrowe jedzenie.

 

Zadbaj o sprawność umysłu


Kurs językowy, nowe hobby, czytanie książek i rozwiązywanie krzyżówek to znakomite sposoby, by nasz umysł był sprawny przez wiele długich lat.Postaraj się też rozwijać swoje pasje. Może poznasz ludzi, którzy będą je dzielić razem z tobą?

 

Pomyśl o sobie


Zdrowy styl życia to nie tylko zdrowe ciało, ale i zdrowa sfera duchowa. Bardzo ważne są więzi rodzinne, przyjaciele i znajomi. Jeśli do tej pory Twoje stosunki z mężem nie były najlepsze albo przez długi czas chowałaś urazę do przyjaciółki, to jest doskonały czas na szczerą rozmowę.

 

Poprozpieszczaj się


Twoja wyższość nad 20 czy 30 latkami polega na tym, iż nie musisz non stop udowadniać innym, że jesteś mądra, zorganizowana, że doskonale dajesz sobie radę w pracy i w domu. Zamiast rozpaczać nad swoim wiekiem, wykorzystaj go by znaleźć czas dla siebie. Zawsze marzyłaś o podróży do Francji, kursie salsy albo przeczytaniu ulubionej książki z młodości ale nigdy nie było na to czasu? Jeśli tak po prostu zrób to! Zasługujesz, by poświęcić czas tylko sobie.

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe