Zimne stopy - przyczyny. Jak pozbyć się zimnych stóp?

Zimne stopy - przyczyny. Jak pozbyć się zimnych stóp?
Drukuj Skomentuj

Zimne stopy to problem wielu z nas – niezależnie od wieku. Jest to nieco uciążliwe, ponieważ towarzyszy temu mrowienie i szczypanie. Można jednak temu zaradzić. Jak pozbyć się zimnych stóp? Odpowiadamy.

Zimne stopy – przyczyny


Przyczyn zimnych stóp może być wiele. Są to m.in. nieprawidłowa cyrkulacja krwi, choroby – cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zespół Raynauda, siedzący tryb życia, stres, palenie papierosów, zażywanie leków, a nawet niewłaściwy ubiór. Zdarza się też, że przyczyną takiego stanu jest niedobór witaminy B12.

 

Sprawdź również: Duże zmiany dla cukrzyków. Nowość w refundacji pasków

 

 Jak pozbyć się zimnych stóp?

 


Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się zimnych stóp. W tym przypadku może sprawdzić się jeden z najprostszych sposobów – użycie maści rozgrzewającej, przykrycie się ciepłą kołdrą oraz wypicie kubka gorącej herbaty. Doskonale zadziałać może też kąpiel rozgrzewająca z kilkoma kroplami olejku rozgrzewającego.


Niewiele osób wie, że doskonale sprawdzi się też szczotkowanie stóp. Nie używamy do tego oczywiście szczotki do włosów, ale szczotki do masażu ze specjalnymi naturalnymi włóknami. Możemy postawić też na masaż stóp – dłońmi lub za pomocą specjalnego urządzenia. Jeśli wprowadzimy masaż do naszej rutyny – a nie tylko, gdy stopy są zimne – szybko zauważymy różnicę.

 

Czytaj także: Szczepionka przeciwko półpaścowi. Seniorzy zapłacą tylko 50 proc.


Warto też zadbać o odpowiedni ubiór. Zbyt ciasne skarpety i buty negatywnie wpływają na nasze stopy. Należy zwrócić też uwagę na dobre, naturalne materiały (bawełnę, wełnę), a nie poliester czy akryl.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

 

Źródło: kobieta.interia.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!