Zlecenie NFZ od lekarza w formie teleporady!

Zlecenie NFZ od lekarza w formie teleporady!
Drukuj Skomentuj

Choć pandemia koronawirusa nadal trwa, a nasze życie powoli wraca do normalności,  to nadal rozbrzmiewa apel, by nie wychodzić z domu bez potrzeby i nie gromadzić się w miejscach publicznych. Seniorzy, którzy potrzebują zlecenia NFZ od lekarza teraz mogą otrzymać je w formie teleporady.

Jak zdobyć zlecenie NFZ?


Pacjent, który używa środków przysługujących mu  comiesięcznie, takich jak: pieluchomajtki, cewniki, worki na mocz, czy sprzęt stomijny, może skontaktować się z lekarzem przez telefon i otrzymać od wystawiającego zlecenie informację o wygenerowanym przez system e-ZWM numerze zlecenia (telefonicznie, email, SMS).


Jeżeli posiadasz wniosek w formie papierowej, możesz go przekazać drogą elektroniczną (np. skan/email/fax) w celu potwierdzenia do wybranego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.


Pacjent, osoba uprawniona (lekarz/felczer/pielęgniarka/położna/fizjoterapeuta), przychodnia lub realizator zaopatrzenia (sklep medyczny, apteka) otrzyma informację z e-ZWM o wygenerowanym numerze zlecenia (telefonicznie lub e-mail).

 

Jak zrealizować zlecenie NFZ?

 

Po uzyskaniu nr-u zlecenia możesz je zrealizować w sklepie medycznym lub aptece przez telefon lub mail. Pacjent musi podać nr PESEL (jeżeli go ma, jeżeli nie, podaje datę urodzenia) i otrzymany numer zlecenia – bez wydruku papierowego.


Jeżeli sprzęt został doręczony przez kuriera, pacjent nie jest zobowiązany do podpisywania żadnych dokumentów potwierdzających odbiór.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!