Zmiany w legitymacji emeryta - co trzeba wiedzieć?

Zmiany w legitymacji emeryta - co trzeba wiedzieć?
Drukuj Skomentuj

Nadchodzą zmiany w legitymacji emeryta. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, że w aplikacji mObywatel zmieni się nie tylko proces weryfikacji tożsamości.

Legitymacja emeryta – zmiany


Od 1 stycznia 2023 roku, emeryci i renciści mogą korzystać z legitymacji w formie cyfrowej, udostępnianej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych poprzez aplikację mObywatel na urządzeniach mobilnych. W ramach aktualizacji aplikacji mObywatel zmienił się też wzór legitymacji emeryta. Jedną z modyfikacji jest fakt, że usunięto z treści dokumentu wzmiankę o nieważności dokumentu.


"Osoby, które jeszcze nie miały do czynienia z cyfrowym portfelem dokumentów, mogą ściągnąć aplikację z Google Play oraz App Store. Należy się zalogować, wybrać opcję "dodaj dokument", a następnie z dostępnej listy wybrać legitymację emeryta-rencisty. Po tej operacji ikona mLegitymacji pojawi się na ekranie głównym urządzenia" - poinformowała Gertruda Uścińska, była prezes ZUS, cytowana przez Money.pl.

 

Sprawdź także: Dodatkowe pieniądze za staż małżeński - co trzeba wiedzieć?


Po zainstalowaniu ważne jest, aby na wstępie dodać do mObywatel swój dowód osobisty, co pozwoli na potwierdzenie tożsamości i pozwoli na dalsze dodawanie dokumentów, takich jak legitymacja emeryta-rencisty.


Przypominamy też, że legitymacja emeryta dostępna jest również w wersji papierowej. Można więc śmiało wybrać najwygodniejszą dla siebie formę.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!