Zostań „Przyjacielem Seniorów”!

Zostań „Przyjacielem Seniorów”!
Drukuj Skomentuj

Można już nadsyłać zgłoszenia do programu „Przyjaciel Seniorów”, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września 2018 r. Jeśli znasz kogoś, kto działa na rzecz poprawy jakości życia seniorów, promuje inicjatywy skierowane do osób starszych, realizuje projekty pro senioralne - zgłoś kandydaturę „Przyjaciela Seniorów”!

Ruszyła już trzecia edycja programu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora i członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Tytuł i statuetkę „Przyjaciela Seniorów” mogą otrzymać osoby fizyczne, działające w obszarach dedykowanych seniorom oraz propagujące w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+. Celem programu jest wyróżnienie 5 osób, które aktywnie działają na rzecz poprawy sytuacji i jakości życia osób starszych zamieszkałych na terenie Gminy Wrocław.

Tytuł „Przyjaciela Seniorów” przyznawać będzie Kapituła, składająca się z członków Wrocławskiej Rady Seniorów, działającej przy Urzędzie Miejskim Wrocławia. Rozpatrzenie zgłoszonych kandydatur nastąpi w dniu posiedzenia Kapituły, zaplanowanego na pierwszą dekadę września 2018 r. O decyzji Kapituły Laureaci tytułu powiadomieni zostaną do 10 września, drogą telefoniczną. Wręczenie statuetek „Przyjaciela Seniorów” nastąpi 14 września na wrocławskim Rynku podczas inauguracji tegorocznych obchodów Dni Seniora - Wrocław 2018.

Zgłoszenia

 

Zgłoszenia mogą składać: uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, rady osiedli, związki emerytów i rencistów, organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje) i inne instytucje społeczne i kulturalne. Warunkiem przystąpienia do programu i starania się o Tytuł „Przyjaciela Seniorów” jest zgłoszenie kandydatury poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej www.seniorzy.wroclaw.pl w zakładce „Dni Seniora” oraz w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesyłać do 4 września na adres mailowy: jolanta.podsiadlo@wcrs.wroclaw.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pokój nr 21 do koordynatorki programu - Jolanty Podsiadło (nr tel. 71 772 49 35).

 

 

źródło: materiały promocyjne organizatora

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe